TWISTSHAKE Плитка чинија со капак 6+m

(0 оценки и коментари)

685 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Новата серија на Twistshake чинии е развиена за да го направи времето за хранење поудобно и посреќно искуство. Паметното нелизгачко дно го оневозможува лизгањето на чинијата од масата. Паметниот капак, што е вклучен во сите чинии, лесно ја трансформира чинијата во кутија за ручек погодна за патување или за чување на храна. Две или повеќе чинии може да се редат една над друга благодарение на функцијата Twistclick, така зафаќаат помалку простор. Формата на сите чинии е развоена така што совршено одговара на серијата на Twistshake приборот за јадење. За целосно оптимално искуство со хранењето, потребна ви е и светската иновација-подлогата на клик.

Шифра: N/A
Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:TWISTSHAKE
Сподели:
Исчисти

Детали:
Без BPA, BPS и BPF – безбедни за Вашето дете и за Вас
Нелизгачка – ја спречува чинијата од лизгање по масата
Плитка чинија – за останатата прекрасна храна што постои
Чинија од PP i TPE – пластика – произведена од премиум материјали
Twistclick- Со паметниот капак, можете да ги редите Вашите чинии една врз друга при патување или за чување на храна
Се користи и во микробранова печка и се пере во машина за садови – поставете ја во горниот дел
Одговара за деца од и над 6 месеци
Подлогата на клик – лесно прикачете ја чинијата со само еден клик. Паметната подлога се лепи на масата, и со тоа е скоро невозможно чинијата да се одлепи
Нашите модели
Twistshake чиниите доаѓаат во три модели. Длабока чинија, соврешена за каши и друга течна храна. Чинија со прегради кога вкусната храна не треба да се меша. Плитка чинија за останатиот вид на вкусна храна.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “TWISTSHAKE Плитка чинија со капак 6+m”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.