TWISTSHAKE Сет од 3 лажички за хранење 4+м

(0 оценки и коментари)

399 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Twistshake закривената лажица за хранење е развиена за совршено да одговара за јадење од теглички и длабоки чинии. Нашиот нежен на допир финиш е мек и ергономичен, така што Вашето бебе може добро и мирно и да ја држи лажичката. Долгата рачка обезбедува лесен и уреден пристап до бебешката тегличка. Лажичката за хранење може лесно да се чисти и е погодна за машинско миење. Совршено одговара со останатата Twistshake линија на прибор за јадење.

Шифра: N/A
Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:TWISTSHAKE
Сподели:
Исчисти

Детали:
Без BPA, BPS и BPF – безбедни за Вашето дете и за Вас
Нежна на допир – мека и ергономична површина за подобро држење
Закривена лажица – лесен пристап до бебешките теглички со храна или длабоките чинии
Одговара за деца од и над 4 месеци
Погодна за машинско миење – ставете ја во горниот дел
Премиум материјал – PP и TPE – пластика

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “TWISTSHAKE Сет од 3 лажички за хранење 4+м”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.