TWISTSHAKE Цуцла против колики 0+m/2+m/4+m/6+m

(0 оценки и коментари)

320 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

За природен премин од доење кон хранење со шише.
Дизајнот на Twistshake цуцлата многу потсетува на реалноста. Сличноста со дојката на мајката, го прави преминот од доење кон хранење со шише да биде многу лесен и безбеден. Флексибилниот врв потсетува на брадавицата на мајката и на тој начин го задржува бебешкото природно однесување при хранење. Анти-количката валва ги спречува коликите кај бебето и овозможува рамномерно течење. За да бидеме сигурни дека бебето е правилно поддржано, долниот дел од цуцлата е мек и во овална форма.

Шифра: N/A
Availability: instock
Категорија:
Ознака:
Бренд:TWISTSHAKE
Сподели:
Исчисти

Детали
Без BPA, BPS и BPF, безбедни и за Вас и за Вашето бебе.
Анти-колична валва – обезбедува Вашето дете удобно да ужива во неговиот или нејзиниот оброк, спречувајќи го вишокот на воздух да влезе во чувствителниот бебешки стомак
2 х силиконска цуцла – произведена од мек силикон со висок премиум квалитет
Големини на отвор – изберете меќу нашите големини: XS (0+m), S (0+m), M (2+m), L (4+m) or Plus (6+m)

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “TWISTSHAKE Цуцла против колики 0+m/2+m/4+m/6+m”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.