Sinomarin mini spray 30ml

(0 оценки и коментари)

275 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

100% Природен 100% Безбеден Клинички Докажан Назален Деконгестив. Идеален за деца над 1 година и возрасни.

Ја ослободува назалната конгестија (затнатиот нос)
Чисти и одзатнува
Единствен 2.3% NaCl хипертоничен раствор од морска вода кој што може да се употребува континуирано со месеци без притоа да се има било каков несакан ефект.

Sinomarin® Mini Spray е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос). Sinomarin® Mini Spray е 100% природно решение кое ќе Ви помогне да дишете полесно.

Нежна флип-флоп пумпица која не оксидира, безбедно затворена, која дава можност за употреба на производот до неговиот рок на употреба.

Хипертонично решение од морска вода со 2.3% концентрација на NaCl, богат со минерални соли и елементи во трагови (корисни состојки од морето). 100% природен, 100% безбеден, без лекови, презервативи или хемиски адитиви. Без несакани дејства и без контраиндикации. Безбеден за деца над 1 година, безбеден за користење за време на бременост и доење. Одличен степен на толеранција.

Својства: ја олеснува назалната конгестија (затнатиот нос) и притисокот во синусите преку природен пат на осмоза. Ја чисти темелно носната шуплина, елиминирајќи го акумулираниот слуз, алергени, инфективни агенси и други нечистотии. Го намалува воспалението на носната слузница и ја враќа нејзината природна функција. Помага при спречување на секундарни инфекции и компликации, како што е воспаление на средно уво. Ја навлажнува носната шуплина, ја подобрува мукоцилијарната влажност, го намалува времетраењето на користење на медицински деконгестиви (еднокомпонентни, двокомпонентни, кортикостероиди, антихистаминици). Генерално го подобрува квалитетот на живот преку ублажување на симптомите поврзани со назална конгестија (затнат нос), јадеж на носот, кивање, притисок, нарушување на спиење.

Sinomarin® Mini Spray 30 ml се препорачува:

  • во сите случаеви на назална конгенсија (затнат нос)
  • настинка и грип
  • синузитис (акутен, хроничен)
  • ринитис (акутен, хроничен и алергичен)
  • во случаеви кога медикаметозните деконгестиви се контраиндицирани (на пр. бременост, доење, воспаление на тироидна жлезда, висок крвен притисок, дијабетис итн.)
  • за спречување на секундарни инфекции и компликации, ОТИТИС МЕДИА (воспаление на средно уво)
  • побрзо обновување и ограничување на компликациите после назален хируршки зафат
  • за секојдневна назална хигиена (во загадена средина)
    ЕФИКАСЕН САМ, ЕФИКАСЕН КАКО ДОПОЛНИТЕЛЕН ТРЕТМАН

Начин на употреба: За возрасни, деца и бебиња постари од 6 месеци 1-3 впрскувања во секоја ноздра, 2-3 пати на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sinomarin mini spray 30ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.