Sinomarin Babies monodose 18×5 ml хипертоничен раствор

(0 оценки и коментари)

450 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

100% Природен 100% Безбеден Клинички Докажан Назален Деконгестив

Идеален за новороденчиња и бебиња.

Нема на залиха

Ја ослободува назалната конгестија (затнатиот нос)
Чисти и одзатнува
Sinomarin® Babies е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос). Sinomarin® Babies е 100% природно решение кое ќе му помогне на Вашето бебе да дише полесно.

Хипертонично решение од морска вода со 2.3% концентрација на NaCl, богат со минерални соли и елементи во трагови (корисни состојки од морето). 100% природен, 100% безбеден, без лекови, презервативи или хемиски адитиви. Без несакани дејства и без контраиндикации. Безбеден за новороденчиња, безбеден за користење за време на бременост и доење. Одличен степен на толеранција.

Идеален за новороденчиња и бебиња, така што помага при чистење на носната шуплина и отстранување на вишокот на насобран мукус и слуз. Ја одзатнува носната шуплина преку природен механизам по пат на осмоза и го враќа природното дишење на носот.

Својства: Го олеснува дишењето (назалната конгестија) со намалување на отокот на носната слузница. Го отстранува вишокот на секрет. Помага да се врати природната функција на носната слузница, ја чисти носната шуплина од акумулираниот слуз, алергени, инфективни агенси и други нечистотии. Одржува континуирана влажност на слузницата.

Sinomarin® Babies се препорачува за:

отстранување на акумулираниот слуз и чистење на носната шуплина
за сите случаеви на затнат нос
при обична настинка и грип
за спречување на секундарни инфекции и компликации (воспаление на средно уво)
за секојдневна назална хигиена
Начин на употреба: Неколку капки во секоја ноздра 2-3 пати на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sinomarin Babies monodose 18×5 ml хипертоничен раствор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.