Sinomarin Babies monodose 18×5 ml хипертоничен раствор

(0 оценки и коментари)

450 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

100% Природен 100% Безбеден Клинички Докажан Назален Деконгестив

Идеален за новороденчиња и бебиња.

Ја ослободува назалната конгестија (затнатиот нос)
Чисти и одзатнува
Sinomarin® Babies е 100% природен клинички докажан назален деконгестив (одзатнувач на нос). Sinomarin® Babies е 100% природно решение кое ќе му помогне на Вашето бебе да дише полесно.

Хипертонично решение од морска вода со 2.3% концентрација на NaCl, богат со минерални соли и елементи во трагови (корисни состојки од морето). 100% природен, 100% безбеден, без лекови, презервативи или хемиски адитиви. Без несакани дејства и без контраиндикации. Безбеден за новороденчиња, безбеден за користење за време на бременост и доење. Одличен степен на толеранција.

Идеален за новороденчиња и бебиња, така што помага при чистење на носната шуплина и отстранување на вишокот на насобран мукус и слуз. Ја одзатнува носната шуплина преку природен механизам по пат на осмоза и го враќа природното дишење на носот.

Својства: Го олеснува дишењето (назалната конгестија) со намалување на отокот на носната слузница. Го отстранува вишокот на секрет. Помага да се врати природната функција на носната слузница, ја чисти носната шуплина од акумулираниот слуз, алергени, инфективни агенси и други нечистотии. Одржува континуирана влажност на слузницата.

Sinomarin® Babies се препорачува за:

отстранување на акумулираниот слуз и чистење на носната шуплина
за сите случаеви на затнат нос
при обична настинка и грип
за спречување на секундарни инфекции и компликации (воспаление на средно уво)
за секојдневна назална хигиена
Начин на употреба: Неколку капки во секоја ноздра 2-3 пати на ден.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Sinomarin Babies monodose 18×5 ml хипертоничен раствор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.