Saltadol електролити

(0 оценки и коментари)

185 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Saltadol електролити за рехидратација на организамот

Категорија:
Ознака:
Сподели:

Мешавината на Салтадол гликоза-електролит е составена на таков начин што електролитот и водата можат да се балансираат без ризик. Односот на количината на компонетите на Салтадол е прецизно координиран, прилагодено и соодветува со намалена осмоларност на формулацијата на СЗО за снабдување на изгубени електролити.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Saltadol електролити”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *