PoxClin® пена за сипаници 100ml

(0 оценки и коментари)

636 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

-ја лади и смирува кожата
-брзо го ублажува чешањето
-ја намалува можноста за појава на трајни лузни

Од првиот ден на појава на осип, симптомите можат да се ублажат со употреба на пената за разладување PoxClin®. Со намалување на јадежот се намалува чешањето. Колку помалку се чешаме се намалува можноста за појава на трајни лузни или секундарни инфекции.

Availability: outofstock
Бренд:MEDIS
Сподели:

Нема на залиха

Иновативна пена со ефект на ладење за нега на кожата кај деца со овчи сипаници

PoxClin® пената за ладење е медицински производ, од природни состојки како што се Aloe barbadensis и камилица, а наменет е за нега на детската кожа со овчи сипаници. Колку што знаеме, најчеста тегоба кај овчите сипаници е јадежот кој предизвикува чешање кое пак може да предизвика дополнителни компликации или трајни лузни, така да лекувањето првенствено е насочено кон спречување на чешањето.

Што содржи PoxClin® пената за ладење?

PoxClin® пената за ладење содржи природни состојки како екстракт од Aloe verа (aloe barbadensis), камилица и лаванда, што ја прави безбедна за примена кај деца. Содржи разладувачки состојки и навлажнувачи кои ја ладат и навлажнуваат детската кожа зафатена со овчи сипаници.

Како делува производот?

PoxClin® пената за ладење содржи комлекс 2QR, патентиран инхибитор на бактерии кој е изолиран од растението Aloe barbedensis. 2QR ги спречува бактериите со создавање на физичка бариера помеѓу бактериите и кожата. На тој начин го спречува размножувањето на бактериите на кожата и појава на бактериска инфекција. Со намалување на можноста за инфекција, PoxClin® пената за ладење овозможува природен процес на зараснување и спречува појава на лузни поради чешањето.

Како се употребува PoxClin® пената за ладење?

Советуваме нанесување најмалку три пати на ден или кога има потреба од ублажување на симптомите.

PoxClin® пената за ладење е лесна и мека, и може безболно да се нанесе и на поголема површина на кожата. Потребно е пената лесно да се втрие во кожата што доведува до ефект на ладење. За да се постигне поголем ефект на ладење се препорачува да се чува PoxClin® пената во фрижидер.

Пакувањето содржи 100 мл PoxClin® пена за ладење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “PoxClin® пена за сипаници 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.