НОСАЛ капки за нос Фитофарм

(0 оценки и коментари)

112 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

НОСАЛ капките за нос и спреј се наменети за одржување на редовна хигиена на носната шуплина кај новороденчиња, деца и возрасни. Овој раствор ги мие и ги чисти носните канали на физиолошки начин, со што се зголемува влажноста на носната слузница и се овозможува нормално и правилно дишење. НОСАЛ ја олеснува назалната секреција и празнење во состојба на назална конгестија, а исто така го подобрува протокот на воздух во горниот респираторен систем.

Состав: физиолошки раствор (0,9% раствор на натриум хлорид)

NOSAL се препорачува за:

секојдневна хигиена на носот; особено погоден за бебиња, бремени жени и мајки кои дојат,
лица со благо преостанати дишни патишта, обична настинка предизвикана од вируси и алергиско кивање,
лица склони кон сушење од мукозата на респираторниот тракт и лица кои се претерано изложени на централно греење и минуваат долго време во климатизиран простор.
Пакување: 10ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “НОСАЛ капки за нос Фитофарм”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.