Microlife MT 410 antimicrobial thermometer

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Microlife MT 410 антибактериски топломер

Овој дигитален антимикробен медицински термометар обезбедува прецизно читање на опсегот на температурата на човечкото тело. Во исто време, ја намалува микробната флора и ја минимизира дисперзијата на заразни микроорганизми, обезбедувајќи голема безбедност за корисникот. Методи на мерење/ Нормална телесна температура: Во устата (орално)/ 35.5 – 37.5 °C Поставете го термометарот во еден од двата џеба под јазикот, на левата или десната страна од коренот на јазикот. Сензорот за мерење „ мора да има добар контакт со ткивото. Затворете ја устата и рамномерно дишете низ носот за да се спречи вдишениот / издишениот воздух да влијае на мерењето. Приближно време на мерење: 10 секунди! Во анусот (ректално) / 36.6 – 38.0 °C Ова е најверодостојниот метод за мерење, и е посебно погоден за новороденчиња и мали деца. Внимателно ставете го сензорот за мерење „ од топломерот 2 до 3 см во аналниот отвор. Приближно време на мерење: 10 секунди!

Во пазувата (пазувно) / 34.7 – 37.3 °C За добивање на поверодостојни резултати препорачуваме да ја мерите температурата орално или ректално.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Microlife MT 410 antimicrobial thermometer”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.