Microlife bluetooth patch thermometer

(0 оценки и коментари)

3,749 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Апарат за мерење на телесна температура со bluetooth технологија

MICROLIFE BLUETOOTH PATCH THERMOMETER PT 200 е висококвалитетен производ кој ја инкорпорира најновата технологија и обезбедува брзо, стабилно и сигурно мерење Мерењето се врши на секои 5 секунди и се пренесува на апликација на вашиот мобилен телефон, користејќи ја Bluetooth® 4.0 функцијата. Поседува аларм за висока температура: Континуирани звучни сигнали (сè додека корисникот не го прифати предупредувањето) на Апликацијата «Microlife Thermo 24», предупредуваат дека температурата на телото е еднаква или повисока од 37,5 ° C. Стандардното сетирање на алармот е 37,5 ° C. Корисникот исто така може да постави и индивидуални алармни точки за високи и ниски температури. Уредот врши само-проверка секогаш кога ќе го вклучите и ја гарантира специфичната точност на секое мерење.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Microlife bluetooth patch thermometer”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *