Kiberg ProCombo Baby Пробиотик за Деца и Бебиња, 5ml

795 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

  • ПОСЕБНО ЗА СТОМАКОТ НА ВАШИТЕ НАЈМИЛИ
  • МАКСИМАЛЕН БРОЈ НА ПРОБИОТСКИ КУЛТУРИ-2 милијарди секој ден
  • ЕКСКЛУЗИВНО ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ-специјална мешавина на пробиотски соеви

SynBalance® со клинички докажани ефекти

  • САМО 5 КАПКИ ДЕН-доза доволна за цел месец
Шифра: PROCOM10
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

КАКО ДА ЗНАЕТЕ КОГА  НАШИТЕ НАЈМИЛИ ИМААТ ПОТРЕБА ОД ПРОКОМБО БЕБИ?

Ако вашето дете има

  • ДИЈАРЕА
  • ЗАПЕК
  • БОЛКИ И ТЕЖИНА ВО АБДОМЕН
  • ГАДЕЊЕ И ПОВРАКАЊЕ
  • ПРИ УПОТРЕБА НА АНТИБИОТИЦИ

Нарушувањата во нормалната стомачна функција често е знак за нарушена рамнотежа помеѓу „добрите“ и „лошите“ бактерии. Со цел брзо да ги победи „лошите“, ProCombo Baby обезбедува максимално количество „добри“ помагачи – дури 2 милијарди пробиотски бактерии кои успешно се справуваат со опасните непријатели.*

*Голем број клинички студии ја докажуваат способноста на пробиотските бактерии, ставени во ProCombo Baby, да го инхибираат развојот на патогени.

КАКО ПРОКОМБО БЕБИ ЌЕ МУ  ПОМОГНЕ НА ВАШЕТО ДЕТЕ?

ProCombo Baby има исклучително висока ефикасност поради неговата комбинирана формула од три специјални пробиотски соеви – SynBalance® Lactobacillus rhamnosus (LRh), SynBalance® Lactobacillus reuteri (LR) и SynBalance® Lactobacillus acidophilus (LA), кои работат заедно во синергија. Како резултат на тоа, ProCombo Baby ги има следните корисни ефекти:

БРЗО ЈА ВРАЌА  ЛЕСНОТИЈАТА  НА СТОМАКОТ

Нарушувањата во нормалната функција на гастроинтестиналниот тракт често се должат на зголемување на бројот на вирулентни бактерии во цревата. Проблемот почесто се појавува кај децата, бидејќи нивното тело е послабо и поранливо. ProCombo Baby го инхибира развојот на „лошите“ бактерии и истовремено го зголемува бројот на корисни бактерии, со што обезбедува здрава рамнотежа и среќен стомак.

ПОМАГА ДА СЕ ИЗБЕГНАТ НЕСАКАНИТЕ ЕФЕКТИ ОД АНТИБИОТИЦИ

Третманот на децата со силни лекови крие многу ризици за функционирањето на младиот организам (особено за гастроинтестиналниот тракт), симптомите на тоа се непријатни, а понекогаш и опасни. Антибиотиците ги убиваат бактериите во телото – без разлика дали се „добри“ или „лоши“, што ја нарушува рамнотежата и често предизвикува дијареа и остри болки во стомакот. ProCombo Baby помага да се избегне ова бидејќи неговите „добри“ бактерии не реагираат на најчесто препишаните антибиотици.

ГО ПОДОБРУВА ПРИРОДНИОТ ИМУНИТЕТ

Малку познат факт е дека 70-80% од имунолошкиот одговор на човечкото тело зависи од гастроинтестиналниот тракт, односно здрав стомак значи здраво дете. Со подобрување на абдоминалната функција, ProCombo Baby успешно го модулира  имунитет на вашето дете и на тој начин природно се справува  со надворешните напади.

ЕДИНСТВЕНИОТ  ПРОКОМБО БЕБИ

ПРОБИОТИЧКА МЕШАВИНА –

ГРИЖА БЕЗ КОМПРОМИС

Пробиотикот ProCombo Baby е единствен од ваков вид . Неговата формулација е специјална мешавина од три пробиотски соеви SynBalance®, прецизно комбинирани еден со друг. Секој од соеви е клинички тестиран и има докажани придобивки за организмот, а во комбинација со другите два даваат сложено дејство и максимален ефект. Благодарение на овој ProCombo Baby му дава здравје и насмевка на вашето бебе или дете.

КАКО СЕ ВНЕСУВА?

5 капки на ден. Можете да додадете во млеко, чај или храна доколку не се топли.

ЗА КОЈА ВОЗРАСТ Е СООДВЕТЕН?

ProCombo Baby е погоден и за вашето бебе и за вашето возрасно дете.

КАКО ДА СЕ ЧУВА?

Пред отворање, на собна температура. По отворањето, во фрижидер.

КОЛКУ ДОЛГО ДА СЕ ЗЕМА?

Следете ја препораката на педијатарот. Пакувањето е доволно за цел месец.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.