Becutan шампон и пенливо 2 во 1

(0 оценки и коментари)

135 ден235 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Идеална комбинација на два производa за нега и за хигиена на детската кожа и коса во еден чекор.

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Составот на производот е збогатен со комбинација активни материи од природно потекло, кои имаат благо дејство и овозможуваат двојната намена на производот во целост да биде приспособена кон потребите на детската кожа и коса.

Една од состојките, глицерил олеат, ѝ припаѓа на групата биолипиди и е физиолошка состојка на кожата, а како составен дел на овој производ овозможува одржување на биолипидната рамнотежа на кожата и придонесува за подобрување на нејзината заштитна функција.

Екстрактот од алое вера дејствува антиинфламаторно, односно спречува појава на иритација и на црвенило, а Де-пантенолот ја регулира влажноста на кожата и не дозволува нејзино сушење, истовремено придонесувајќи косата да биде еластична и сјајна.

Екстрактот од пченични ’ркулци ја заштитува кожата од сушење и влијае врз подобрување на нејзината мекост и еластичност. Пченичните ’ркулци веќе имаат докажано благопријатно дејство и кога е негата на косата во прашање. Оваа состојка придонесува за зајакнување на влакното овозможувајќи косата да биде мазна, мека и сјајна.

Производот содржи и регенератор што овозможува расчешлувањето да биде лесно и пријатно дури и за дечињата со бујна и кадрава коса.

Со своето двојно дејство, овој производ овозможува негата на детската кожа и коса да биде едноставна, а притоа во целост приспособена кон нивните потреби. По капењето кожата ќе биде нежна и мека, а косата лелеава и сјајна.

Производот е клинички тестиран.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan шампон и пенливо 2 во 1”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.