Becutan пена за миење рачиња и лице

(0 оценки и коментари)

89 ден130 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Пената за миење рачиња и лице Becutan е особено блага формулација на течен сапун, спакуван во посебен тип амбалажа кој овозможува создавање креместа пена при секое истиснување на содржината. На овој начин секојдневната рутина на миење раце и лице ќе стане забавна навика за дечињата и сето тоа придружено со препознатливиот мирис на Becutan!

Исчисти

Пената нежно ги отсранува нечистотиите од рацете и од лицето, а активните компоненти дополнително ја штитат и ја негуваат чувствителната детска кожа. Благите состојки ја заштитуваат кожата од исушување.

Она што најдобро ги отстранува нечистотиите од кожата е всушност самата пена, а децата честопати знаат да бидат нетрпеливи и да се измијат пред таа да биде создадена. Посебниот механизам на пумпичка кај течниот сапун Becutan ја создава пената уште со самото истиснување од шишенцето и на тој начин обезбедува поголем ефект при отстранувањето на нечистотиите од детската кожа.

не содржи алкохол.

не содржи бои.

не содржи парабени.

дерматолошки тестиран.

со избалансирана pH вредност за детската кожа.

Достапност

200ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan пена за миење рачиња и лице”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *