Erba Vita Supplement B – Суплемент Б сируп 150мл

662 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со витамини и минерални соли.

Со незаменливи витамини и минерали за правилен и урамнотежен развој на детето.

Го стимулира растот на коскениот скелет на детето, спречувајќи рахитис.

Пакување: 150 мл

Нема на залиха

Состав: SIPA-PIOCA (сируп од маниока), деминерализирана вода, концентриран сок од овошје од портокал, калиум хлорид, сув екстракт од корен од кликавче (Astragalus membranaceus Bung.), стандардизиран на 70% полисахариди; дибазичен калциум фосфат, железен глуконат, конзерванс: калиум сорбат; цинк глуконат, магнезиум оксид, витамин Е ацетат, сув екстракт од бобинки од кучешка роза (Rosa canina L.), стандардизиран до 70% витамин Ц; сув екстракт од корен од морков (Daucus carota L.), сув екстракт од пченични никулци (Triticum vulgare L.), сув екстракт од овошје од банана (Musa x sapientum L.), вкус на ACE витамин, ниацин (вит. Б3), тиамин хидрохлорид (вит. Б1), бакар глуконат, калциум пантотенат (вит. Б5), рибофлавин (вит. Б2), пиридоксин хидрохлорид (вит. Б6), бета-каротен, фолна киселина (вит. Б9), холекалциферол (вит. Д), цијанокобаламин (вит. Б12).

Употреба:

  • Деца од 2-11 години: еднаш дневно по 5 мл
  • Деца над 11 години: два пати дневно по 5 мл

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.