DOC Natural Kids sirup

(0 оценки и коментари)

289 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Doc Natural Kids природен билен сируп за деца со мед од мајчина душичка, витамин Ц (аскорбинска киселина), бел слез (Althaea officinalis), есенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare), есенцијално масло од лимон (Citrus limon). за ублажување на болки во грлото, олеснување на кашлица и олеснување на симптоми при настинка и грип.

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

Активни состојки                                  Во дневна доза (5 ml)                            %ПДВ*

Мед од мајчина душичка                                               1,1 g                                           **

Витамин Ц (аскорбинска киселина)                          40 mg                                     100%

Бел слез (Althaea officinalis)                                          15 mg                                         **

Eсенцијално масло од морач (Foeniculum vulgare) 0,7 mg                                     **

Eсенцијално масло од лимон (Citrus limon)             1,0 mg                                      **

*%ПДВ – Препорачан дневен внес

** – дневен внес не е одреден

Дозирање: 1 кафена лажичка (5 ml) дневно или како што е наведено од страна на лекар.

Ве молиме забележете дека додатоците во исхрана не се наменети за лекување или спречување на болести и не ја заменуваат урамнотежената исхрана. Не ја надминувајте наведената доза или консултирајте се со вашиот лекар или фармацевт. Чувајте на собна температура. Конзумирајте во рок од 2 месеци по отварањето. Чувајте надвор од дофат на мали деца. Не користете го по истекот на рокот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Natural Kids sirup”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.