DOC Hydralyte електролити со вкус на вишна

(0 оценки и коментари)

273 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Doc Hydralyte е специјализиран додаток во исхраната за орална употреба, кој се користи за брза рехидратација и надополнување на изгубените електролити при зголемено потење од физичка активност, вискоа температура, повраќање или дијареа. Содржи идеален баланс помеѓу декстроза и соли (електролити), кои се одговорни за воспоставување на нормално ниво на базна киселина.

 

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

Doc Hydralyte совршен баланс на електролити брза хидратација на организмот. Погоден во случаи на високи температури, треска, при физички напор и спорт или ситуации на конзумирање вишок на алкохол.

Без шеќер, со стевиа. Пакетот содржи 12 кесички.

Активни состојки                                             Количество во доза (200ml)
Натриум хлорид                                               470 mg
Калиум хлорид                                                  300 mg
Декстроза (гликоза) монохидрат                3,560 mg
Мононатриев цитрат безводен                    485 mg

Содржина:
Na+                          60 mmol/lit
Cl-                            60 mmol/lit
K+                            20 mmol/lit
Глукоза                  90 mmol/lit
Цитрат                   10 mmol/lit

Дозирање:

Разредете 1 кесичка дневно во вода или сок. Со вкус на вишна.

Може да се користи кај деца на возраст над 2 години (1 кесичка дневно) и возрасни (2 кесички дневно) или според упатство на лекар.

Доенчиња (на возраст под 2 години). Треба да се користи според упатство и под набљудување на педијатар.

Пакување: 12 ќесички

Doc Hydralyte е произведен во Грција и ги исполнува сите креитериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008,а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Луѓето кои се чувствителни или алергични на било која од состојките на додатоците во исхраната треба да избегнуваат да ги користат. Не го надминувајте препорачаното дневно дозирање. Диететски додатоци не треба да се користат како замена за урамнотежена исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. Овој производ не е наменет за спречување или лекување на болест кај луѓе. Консултирајте се со Вашиот доктор ако сте бремени, доите, се лекувате или имате здравствени проблеми.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Hydralyte електролити со вкус на вишна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.