Medela Специјално шише

(1 оценка и коментар)

2,140 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Дизајнирано шише за млеко со специјална цуцла, за бебиња кои имаат:

– проблеми со цицањето
– бебиња со расцеп на устата/непцето
– слаби бебиња
– бебиња со Даундров синдром или други невролошки потешкотии
Вентилот во една насока не дозволува течење и претекување врз бебето. Нежно притискање на цуцлата, се помага на бебето да цица. Контролирано од стpана на бебето за да одговара на нивните индивидувалните потреби.

Availability: instock
Бренд:Medela
Сподели:

Веднаш престанете со користење доколку производот се оштети.

Начин на употреба: Задолжително прочитајте го Упатството за употреба.

Состав: пластика и силикон. НЕ содржи Бисфенол-А (Bisphenol-A).

Од хигиенски причини, производот не може да се врати по отворањето.

  1. Искра

    Вреди за секој денар

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.