Carroten SUNCARE НЕВИДЛИВО МЛЕКО ВО СПРЕЈ ЗА ДЕЦА SPF50

(0 оценки и коментари)

825 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (UVB+UVA+IRA)
ЗА СУВА И МОКРА КОЖА
НЕВИДЛИВА ФОРМУЛА
НЕ ОСТАВА БЕЛИ ДАМКИ
ВИСОКА ЗАШТИТА ОД СОНЧЕВОТО ЗРАЧЕЊЕ

Kids Wet Skin невидливо млеко во спреј за деца со SPF50 обезбедува висока заштита на кожата го опфаќајќи го најширокиот спектар на сите сончеви зрачења. Овозможува транспарентна апликација на мокра или сува кожа благодарение на специјалните омекнувачки емолиенти. Формулата е исто така збогатена и со провитамин Д кој ја хидратизира чувствителната кожа на децата и истовремено ја збогатува заштитната функција на бариерата на кожата и заштитата од UV зрачењето.Благиот и мек состав на млекото е развиен да го минимизира ризикот од алергиски рекции.

Пакување: 200ml

Availability: outofstock
Бренд:Carroten
Сподели:

Нема на залиха

ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: SUPREME LIGHТ ТЕХНОЛОГИЈА: троен збогатен систем на заштита (UVB+UVA+IRA*) кој го опфаќа најширокиот спектар на сите сончеви и инфрацрвени зрачења одговорни за превременото стареење и други оштетувања на кожата.
*Ин-витро тест во IRA

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Добро протресете пред употреба.Рамномерно испрскајте обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце.За нанесување на лице, прво нанесете на рацете, а потоа на лицето избегнувајќи ја областа околу очите.Повторете го нанесувањето почесто, особено после пливање, бришење или потење. Намалувањето на нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита.Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (10:00 – 16:00 часот).Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од UV зрачењето.Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце. Да се користи кај деца над 3 години.

СОСТАВ: C12-15 Alkyl Benzoate, Alcohol Denat., C13-15 Alkane, Homosalate, Octocrylene, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyloctyl Salicylate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polysilicone-15, Ethylhexyl Triazone, Trimethylpentanediol/Adipic Acid/ Glycerin Crosspolymer, 7-Dehydrocholesterol, Bisabolol, Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate, Octyldodecanol, Parfum, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, BHT

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten SUNCARE НЕВИДЛИВО МЛЕКО ВО СПРЕЈ ЗА ДЕЦА SPF50”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.