Carroten Detox Suncare face cream SPF30 крем за лице

(0 оценки и коментари)

369 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

UNCARE FACE CREAM SPF30
SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (UVB+UVA+VL+IRA)
ОДЛИЧЕН МАТ ИЗГЛЕД НА КОЖАТА
ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ
WATER DROPS ТЕХНОЛОГИЈА
ХИДРАТИЗИРА
ВИСОКА ЗАШТИТА
ПОГОДНА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

Detox Super Mat SPF30 кремата за лице обезбедува засилена заштита на кожата, таргетирајќи го најголемиот спектар на сите сончеви зраци. Нејзината формула е збогатена со иновативната Water Drops тенологија, која помага во зголемување на хидратацијата на кожата оставајќи ја свежа и полна со енергија. Лесната текстура ги спречува надворешните загадувачи да формираат слободни радикали со што обезбедува детоксификација и долготраен мат изглед на кожата.

Пакување: 50ml

Availability: outofstock
Бренд:Carroten
Сподели:

Нема на залиха

WATER DROPS ТЕХНОЛОГИЈА: Обезбедува интензивна хидратација и беспрекорно освежена кожа.
SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА: Напреден систем на заштит на 4 нивоа (UVB+UVA+VL+IRA*) кој опфаќа најширок спектар на сите сончеви зрачења одговорни за превремено стареење и други оштетувања на кожата.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Рамномерно испрскајте обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце и често повторете, посебно после пливање,бришење или потење. Намалувањето нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита. Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (11:00 – 16:00 часот). Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од УВ зрачењето. Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце. Производот содржи состојки кои можат да обојат ткаенини.

СОСТАВ: Aqua, Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Cetearyl Nonanoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Propanediol Dicaprylate/Caprate, Glycerin, Arginine, Disodium Phenyl Dibenzimidazole Tetrasulfonate, Ethylhexyl Triazone, Menthyl Lactate, 1,2-Hexanediol, Acrylates/Dimethicone Copolymer , Allantoin, Biosaccharide Gum-1, Caprylyl Glycol, Carnosine, Dimethicone, Disodium EDTA, Parfum, Pentylene Glycol, Silica, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sodium Oleate, Sodium Oleoyl Sarcosinate, Sodium Stearoyl Glutamate, Tocopheryl Acetate, Hydroxyacetophenone, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten Detox Suncare face cream SPF30 крем за лице”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.