Carroten ДЕТСКО МЛЕКО SPF50

(0 оценки и коментари)

980 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

SUPREME LIGHT ТЕХНОЛОГИЈА (UVB+UVA+VL+IRA)
СО СОНЧЕВ ПРОВИТАМИН Д
ПРОТИВ ФОТОИРИТАЦИЈА
ХИДРАТИЗИРА
МОМЕНТАЛНО ВПИВАЊЕ
ВИСОКА ЗАШТИТА ОД СОНЧЕВОТО ЗРАЧЕЊЕ

KIDS suncare млеко за деца за заштита од сонце со SPF50, овозможува висока заштита на кожата опфаќајќи го најширокиот спектар на сите сончеви зрачења. Збогатено со Бета-глукан помага во стимулирање на имунитетот на детската чувствителна кожа и ја заштитува од надворешните агресивни влијанија. Витаминот Д ја зголемува отпорнота против UV зрачењето. Благиот и мек состав на млекото е развиен да го минимизира ризикот од алергиски рекции.

Пакување: 200мл

Availability: instock
Бренд:Carroten
Сподели:

АQUA MIMIC ТЕХНОЛОГИЈА : ги имитира природните хидратизирачки механизми на кожата. оджувајќи оптимални нивоа на хидратација на кожата.
ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ: SUPREME LIGHТ ТЕХНОЛОГИЈА: 4 нивоа на збогатен систем на заштита (UVB+UVA+VL*+IRA*) за опфаќање најширок спектар на сите сончеви зрачења одговорни за превремено стареење и други оштетувања на кожата.
*Ин-витро тест во HEVL & IRA
Рамномерно нанесете обилно количество на целото тело, пред изложување на сонце.За нанесување на лице, прво нанесете на рацете, а потоа на лицето избегнувајќи ја областа околу очите.Повторете го нанесувањето почесто, особено после пливање, бришење или потење. Намалувањето на нанесената количина значително ќе го намали нивото на заштита.Избегнувајте изложеност на сонце во текот на пладневните часови (10:00 – 16:00 часот).Преголемото изложување на сонце, дури и кога се користи производ за заштита од сонце, претставува сериозна закана по здравјето. Производите за заштита од сонце не заштитуваат 100% од UV зрачењето.Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. Заштитете се, носете шапка, маица и очила за сонце. Да се користи кај деца над 3 години.
Aqua, Homosalate, Octocrylene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Ethylhexyl Isononanoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butylene Glycol, Undecane, Hydrogenated Palm Glycerides, Arginine, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Nonanoate, 7-Dehydrocholesterol, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Arachis Hypogaea Oil, Ascorbyl Palmitate, Beta-Carotene, Beta-Glucan, Betaine, Bisabolol, Caprylyl Glycol, Carnosine, Citric Acid, Daucus Carota Sativa Extract, Decylene glycol, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Helianthus Annuus Seed Oil, Isopropyl Myristate, Lecithin, Octyldodecanol, Panthenol, Parfum, Polyacrylate Crosspolymer-6, Silica, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Sodium Sulfate, t-Butyl Alcohol, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Triacontanyl PVP, Tridecane, Xanthan Gum, BHT, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Tetrasodium EDTA.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Carroten ДЕТСКО МЛЕКО SPF50”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.