BIOVITALIS Биолакс сируп против запек

(0 оценки и коментари)

600 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Ефикасен и сигурен при опстипација (запек/затвор)

Биолакс е течен додаток во исхраната за празнење на цревата. Содржи лактулоза и концентриран сок од круша.

Се препорачува кај деца постари од една година и возрасни. Безбеден е и благ за користење за време на бременост. Не предизвикува грчеви и не создава зависност, што го прави безбеден за употреба подолг период.

Лактулозата допринесува за забрзување на процесот на премин на содржината преку цревото*
*Здравствено тврдење од EFSA (Европска агенција за безбедноста на храна)
Биолакс количина

Начин на примена:
Еднаш дневно, најдобро наутро со појадок, разреден во чаша вода.
Првиот ефект обично се приметува по 1-2 дена користење, но може да започне и по неколку часа.
Може да го користат бремени жени и доилки.

Не содржи шеќер, глутен, бои и додатни ароми

Пакување:
200мл
Пакувањето содржи и чаша-дозер со чија помош практично се мери препишаниот волумен.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Биолакс сируп против запек”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.