BIOVITALIS Биолакс сируп против запек

(0 оценки и коментари)

600 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Ефикасен и сигурен при опстипација (запек/затвор)

Биолакс е течен додаток во исхраната за празнење на цревата. Содржи лактулоза и концентриран сок од круша.

Се препорачува кај деца постари од една година и возрасни. Безбеден е и благ за користење за време на бременост. Не предизвикува грчеви и не создава зависност, што го прави безбеден за употреба подолг период.

Лактулозата допринесува за забрзување на процесот на премин на содржината преку цревото*
*Здравствено тврдење од EFSA (Европска агенција за безбедноста на храна)
Биолакс количина

Нема на залиха

Начин на примена:
Еднаш дневно, најдобро наутро со појадок, разреден во чаша вода.
Првиот ефект обично се приметува по 1-2 дена користење, но може да започне и по неколку часа.
Може да го користат бремени жени и доилки.

Не содржи шеќер, глутен, бои и додатни ароми

Пакување:
200мл
Пакувањето содржи и чаша-дозер со чија помош практично се мери препишаниот волумен.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BIOVITALIS Биолакс сируп против запек”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.