Becutan спреј против убод од инсекти

(0 оценки и коментари)

210 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Спрејот Becutan против убоди од инсекти во својот состав содржи активна компонента која ги одбива инсектите, односно ги спречува да се приближат до кожата на човекот, а со тоа ги спречува убодите.

Категорија:
Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Заштитата од убодите на инсектите трае подолго време, од 4-6 часа. Производот во својот состав содржи и екстракт од алое вера, сертифициран со ECOCERT-стандард за природна и за органска козметика, што подразбира дека растението е одгледувано во контролирани услови и гарантира сигурност за крајното дејство на оваа состојка. Екстрактот од алое вера ѝ дава влажност и мекост на кожата, па по употребата таа останува нежна и мека.

Спрејот против убоди од инсекти Becutan се употребува на тој начин што рамномерно се распрскува на изложените делови на кожата, избегнувајќи ги местата околу очите и устата. Постапката се повторува по потреба, приближно на 4-6 часа. По нанесувањето спрејот не остава масни дамки на облеката.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan спреј против убод од инсекти”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *