BECUTAN Прашоци за подготовка електролити за доенчиња,деца и возрасни

(0 оценки и коментари)

28 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Прашок со сладок анасон

Прашок со камилица и маточина

 

Шифра: /
Availability: instock
Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Електролитот Becutan со сладок анасон за доенчиња, за деца и за возрасни претставува прашок за подготовка перорален раствор за рехидратација и е наменет за надоместување на загубите на вода и на електролити при дијареја и при повраќање.

Електролитот Becutan со сладок анасон е мешавина од минерални материи, од гликоза и од екстракт на плодот од сладок анасон, кој дополнително помага при состојби на нарушување на варењето на храната. Воедно, екстрактот од сладок анасон е и одличен подобрувач на вкусот и го прави растворот вкусен и пријатен за пиење.

Електролитот Becutan со сладок анасон е без додаток на ароми и се препорачува за најмалите, за доенчињата и за децата до 12-месечна возраст, но и за сите возрасти.

Електролитот Becutan со матичина и со лимон, за деца над 12-месечна возраст и за возрасни, претставува прашок за подготовка перорален раствор за рехидратација и е наменет за надоместување на загубите на вода и на електролити при дијареја и при повраќање.

Електролитот Becutan со матичина и со лимон е мешавина од минерални материи, гликоза, екстракт од матичина и од природна арома на лимон. Екстрактот од матичина дополнително помага при состојби на нарушување на варењето на храната. Воедно, екстрактот од матичина и аромата од лимон му даваат пријатен вкус на растворот и го прават вкусен за пиење.

Електролитот Becutan со сладок анасон и електролитот Becutan со матичина и со лимон се произведени и изготвени со состав препорачан од Светската здравствена организација.

Се препорачува електролитот Becutan со сладок анасон и електролитот Becutan со матичина и со лимон да се користат под медицински надзор. Приготвувањето е едноставно – една кесичка прашок Becutan (6,15 g) се раствора во 300 ml свежо зовриена и оладена вода.

Препорачаните дози се декларирани на амбалажата на производите.

Електролитните раствори се пијат полека, со земање мали голтки на одредено време, со цел целосно да се апсорбираат. Се препорачува приготвените раствори да се чуваат во затворен сад, но не повеќе од 24 часа.

Се препорачува внимателно користење на растворите кај лица со висок крвен притисок поради содржината на натриум.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “BECUTAN Прашоци за подготовка електролити за доенчиња,деца и возрасни”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.