Becutan Newborn Aquacare влажни марамчиња

(0 оценки и коментари)

74 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Здравата, чиста и негувана бебешка кожа е предуслов за натамошна заштита од нечистотиите што доаѓаат во допир со кожата.

Бренд:Alkaloid, Becutan
Сподели:

Според поновите препораки на педијатрите, формулациите на влажни марамчиња што се на база на прочистена вода се најдобра пракса во одржувањето секојдневна хигиена и нега на чувствителната бебешка кожа, особено во услови кога повивањето се практикува почесто, а притоа нема можност кожата да се измие со млака, проточна вода.

Новите влажни марамчиња Becutan newborn aqua pure во својот состав содржат висок процент прочистена вода и токму поради тоа имаат примарна улога за одржување секојдневна хигиена на кожата кај новороденчињата. Внимателно избраната формулација без парфем и без алкохол, со екосертифицирани состојки и со екстракт од камилица, е препорачлива за употреба уште од првиот ден кај бебињата, но е истовремено соодветна и за лица со чувствителна кожа.

Влажните марамчиња Becutan newborn aqua pure се дерматолошки тестирани и се производ со докажани хипоалергени својства.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan Newborn Aquacare влажни марамчиња”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *