Becutan инстант чај од сладок анасон

(0 оценки и коментари)

119 ден190 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Инстант чај за доенчиња и мали деца за подобро варење на храната.

Исчисти

Мешавина од екстракт и етерично масло од плодот на анасонот и лесно сварливи шеќери. Се препорачува при нарушено варење на храната кај доенчиња и кај деца.Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите што настануваат поради надуеност на цревата.

Енергетска вредност на 100 г чај – 1639 кЈ (391,4 кцал).

Производот не содржи:

вештачки бои;

aроми;

конзерванси;

млечни протеини и

глутен.

Достапен е во пакување од 200 g, во мерач со практичен начин на отворање, како и во пакување од 20 кесички со приспособена доза од 5 g за уште поедноставна употреба.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Becutan инстант чај од сладок анасон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *