4U Pharma Viranto forte сируп 100ml

(0 оценки и коментари)

625 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Драги родители,

VIRANTO Forte е сируп со ПРИРОДЕН состав кој се користи за ублажување на симптомите на настинка и грип.

Тој дејствува антивирусно!

Viranto Forte е сируп кој треба да се примени ВЕДНАШ, во рок од 2 часа по појавата на првите симптоми на настинка и грип. На тој начин директно го блокира влегувањето на вирусот во клетката.

Viranto forte делува и антибактериски – спречува настанување на бактериска суперинфекција и ја намалува употребата на антибиотици!

Применет во првите еден до два часа од појавата на првите симптоми Viranto Forte сирупот е најефикасен!

Availability: instock
Бренд:4U pharma
Сподели:

Во својата формулација Viranto Forte покрај екстрактот од плод од бозел, содржи и Пеларгониум (екстракт од корен од јужноафрикански пеларгониум). Екстрактот на коренот на јужноафрикански пеларгониум може да помогне во терапијата и намалувањето на симптомите на инфекции на горните дишни патишта, како што е настинка, акутен синузитис, тонзилофарингитис и акутен бронхитис.

Драги родители, препорачуваме Viranto Forte да го имате дома за да можете да го примените кај вашите малечки веднаш по појавата на првите симптоми.

Пеларгониум
Исклучително моќно антивирусно дејство – дејствува и на адхезијата на одредени бактерии, со што спречува настанување на бактериска инфекција! Може да помогне во терапија на респираторни инфекции.

Бозел
Екстракт од плод од црн бозел, висока концентрација и највисок квалитет, кој има докажан антивирусен ефект..

Цинк
Исклучително моќен стимулатор на имунолошкиот систем.

Шипка
Извор на природен витамин Ц со висока концентрација. Традиционално се користи во состојби на настинка и грип.

Ацерола
Природен извор на витамин Ц. Содржи 50 – 100 пати повеќе витамин Ц.

Препорачана дневна доза против вируси
Во 10 ml сируп е содржана препорачана дневна доза која ефикасно дејствува на вирусите.

ГРАНИЧЕН ПРОИЗВОД ЗА НАСТИНКА И ГРИП
Како многу делотворен природен производ за настинка и грип, Viranto Forte:

ги редуцира симптомите и го намалува времетраењето на респираторната инфекција
спречува појава на бактериска суперинфекција
ги ублажува симптимите на вирусните инфекции на горните респираторни патишта.
Ефикасно дејствува во случај на:
Кашлање и болки во грлото
Непрооден нос
Блокирани синуси
Температура
КАКО VIRANTO FORTE ДЕЈСТВУВА НА ВИРУСОТ?
Многубројните испитувања потполно го објаснија механизамот на дејствување на Пеларгониумот во состојби на настинка и грип. Докажано е дека Пеларгониумот, како и екстрактот од плод од црн бозел во Virantо Forte:

Блокира врзување на вирусите за рецепторите на клетката. Покажува моќно антивирусно дејство пред влегувањето на вирусот во клетката.
Спречува репликација на вирусот во клетката, доколку вирусот навлезе во клетката.
Viranto Forte:

Делува на дишните патишта и го олеснува дишењето
Го разредува секретот и помага во негово исфрлање
Го забрзува оздравувањето и намалува отсуство од училиште или работно место
​Ги намалува и потполно ги редуцира симптомите на вирусна инфекција
Овозможува брзо оздравување од вирусни респираторни инфекции​
VIRANTO FORTE – НОВ ПРОИЗВОД ЗА НАСТИНКА И ГРИП!
Научно развојниот тим на 4Upharmа по долгогодишно истражување успеа да развие најквалитетна комбинација од природни состојки, кои со своето синергистичко дејство најефикасно дејствуваат на вирусите и бактериите.

ДЕЈСТВУВА И НА ВИРУСИ И НА БАКТЕРИИ!
Докажано е дека VIRANTO Forte применет ВЕДНАШ, во рок од 2 часа по појавата на првите симптоми, ефикасно дејствува и на вирусите и на бактериите!

“ЧЕКАЈ И ВИДИ” ПРИСТАП!
Правилната дијагностика на респираторните инфекции е важна. Применет во првите еден до два часа од појавата на првите симптоми, Viranto Forte дејствува на два начина: антивирусно и антибактериски!

СПРЕЧУВА КОМПЛИКАЦИЈА ВО ВИД НА БАКТЕРИСКА ИНФЕКЦИЈА
Ефикасно решение за вирусните инфекции кај деца, кој не само што ги намалува и ублажува симптомите, туку и спречува тие да се комплицираат и преминат во бактериска инфекција, со што ја намалува употребата на антибиотици.

VIRANTO FORTE ДЕЈСТВУВА И НА БАКТЕРИИ –
Докажано е дека Пеларгониумот има моќно антибактериско дејство на бактериите (посебно стрептококи од групата А). Докажано е дека блокира врзување на бактериите (адхезија) во фаза на колонизација, со што спречува појава на бактериска инфекција на дишните патишта.

Бозелот во сирупот Viranto Forte има антибактериско дејство на одредени стептококи како и антиинфламаторно дејство – заедно со екстрактот од јужноафрикански пеларгониум спречува настанување на бактериски суперинфекции.

Моќното антибактериско дејство на Virantо Forte, спречува појава на бактериски суперинфекции.

Viranto Forte по првото отварање, чувајте го во фрижидер. Можете да го употребувате во рок од 30 дена. Hаменет за деца од 1-3 години.

Применет во првите 1 – 2 часа, го блокира врзувањето и ширењето на вирусот
Дејствува и на бактерии! Ги редуцира симптомите на настинка и грип
Спречува компликации и појава на секундарни бактериски инфекции

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “4U Pharma Viranto forte сируп 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.