4U Pharma Bimunal Immuno сируп 300ml

(0 оценки и коментари)

930 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Bimunal Imuno – природно зајакнување на имунитетот кај деца

Драги родители,

Сирупот Bimunal Imuno е со единствен, ПРИРОДЕН состав кој е наменет за зајкнување на имунитетот!

Bimunal Imuno содржи екстракт од плод од црн бозел, со значајно голема количина – 100 mg во препорачана дневна доза.
Бозел со својот механизам на дејство, може да помогне во спречувањето на врзување на вирусот за клетките, навлегувањето на вирусот во клетката и неговото понатамошно ширење и размножување во организмот. Бозелот поседува и имуностимулирачко дејство.

Availability: instock
Бренд:4U pharma
Сподели:

Bimunal Imuno содржи баобаб, овошје со единствен нутритивен состав!
Плодот на Баобаб е исклучително богат со витамини (посебно витамин Ц, Б3 и Б6), минерали (железо, калциум, магнезиум, калиум) растителни влакна и есенцијални киселини. Содржи дури шест пати повеќе витамин Ц од еден портокал, два пати повеќе калциум од млеко и повеќе железо од било која друга намирница.

Баобаб, поради својот исклучителен нутритивен состав го зајакнува имунитетот на децата и придонесува за подобрување на функцијата на имунолошкиот систем на детето.

КАКО BIMUNAL IMUNO ДЕЈСТВУВА НА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ?
Екстрактот од плод на црн бозел влијае на стимулацијата и зајакнувањето на имунолошкиот систем на повеќе нивоа. Докажано е дека компонентите од екстрактот од плодот на бозел:

–го блокираат врзувањето на вирусите за рецепторите на клетката и спречуваат навлегување на вирусите во клетката

–спречуваат размножување на вирусот во клетката и негово понатамошно ширење во организмот.

–поседуваат имуностимулирачко дејство.

Баобаб е овошје, со единствен нутритивен состав!
Баобаб e афричко дрво кое уште се нарекува „дрво на животот“. Плодот на баобаб е богат со витамини (посебно витамин Ц, Б3 i Б6), минерали (железо, калциум, магнезиум, калиум) растителни влакна и есенцијални киселини. Содржи дури шест пати повеќе витамин Ц од еден портокал, два пати повеќе калциум од млеко и повеќе железо од било која друга намирница.

Благодарение на исклучително силно, здружено (синергистичко) имуностимулаторно, антивирусно и антиоксидативно дејство, BIMUNAL IMUNO for you!:

Го зајакнува имунолошкиот систем на детето и ја зајакнува одбранбената способност на организмот
Штити во периодот на респираторни инфекции, од настинка и грип, особено кога децата тргнуваат во градинки или училишта.

Бозел
Екстрактот од плод од црн бозел го блокира врзувањето на вирусите за клетката, нивно размножување и го активира имунолошкиот систем.

Баобаб
Овошје со единствен нутритивен состав! Исклучително богат извор на природни витамини, минерали и растителни влакна.

Цинк
Придонесува во јакнење на одбрамбените механизми на организмот и нормална функција на имунолошкиот систем.

Ацерола
Природен извор на витамин Ц. Содржи 100 пати поголема количина на витамин Ц во однос на лимон или портокал. Витаминот Ц дополнително придонесува за одржување на нормален енергетски метаболизам и намалување на заморот и исцрпеноста.

Витамин D
Има исклучително важна улога во зајакнување на одбрамбените способности и нормална функција на имунолошкиот систем.

Препорачана дневна доза
10 ml дневно.

ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ КАЈ ДЕЦА!
Сите состојки на сирупот со заедничко (синергистичко) дејство, ефикасно помагаат за зајакнување на имунитетот на децата и заштита на децата од настинка и грип, посебно во периодот од септември до март, кога децата одат во градинки и училишта и кога е доста висока фрекфенцијата на респираторни инфекции.

ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ – ПОДОБРА АПСОРПЦИЈА И ИСКОРИСТЕНОСТ!
Баобаб е овошје со единствен нутритивен состав! Содржи 6х повеќе витамин Ц од портокал! 2х повеќе калциум од млеко! И повеќе железо од било која друга намирница!

ШТИТИ ОД ВИРУСИ
Екстрактот од плод од бозел го блокира врзувањето на вирусите за клетката и нивно ширење во организмот. Со континуирана примена се обезбедува концентрација од бозел, витамини и минерали во крвта,кои го зајакнуваат имунолошкиот систем.

КАКО СЕ ПРИМЕНУВА BIMUNAL IMUNO?
Препорачана дневна доза од сирупот Bimunal Imuno за зајакнување на имунитетот е 10 ml дневно.

КОГА СЕ ПРЕПОРАЧУВА BIMUNAL IMUNO?
Примена на сирупот Bimunal Imuno за подигнување и зајакнување на имунитет се препорачува:

Во период на респираторни инфекции (од септември до март) – настинка и грип;
Пред тргнување на децата во колектив (градинка, училиште);
Во текот на престој на децата во колектив (градинка, училиште) во периодот на респираторни инфекции.

Екстрактот од бозел, кој влегува во составот на сирупот Bimunal Imuno:

Го блокира врзувањето на вирусите за рецепторите на клетката и спречува влегување на вирусите во клетката.
Спречува размножување на вирусите во клетката и нивно понатамошно ширење во организмот.
Го стимулира имунолошкиот систем.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “4U Pharma Bimunal Immuno сируп 300ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.