Vitabiotics Feroglobin B12 сируп 200ml

(0 оценки и коментари)

865 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Feroglobin сирупот претставува вкусна формула на мед и портокал во течно железо со хранливи материи за да ви помогне во одржување на здравјето и виталноста, вклучувајќи фолна киселина, што придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста. Тој нуди органска форма на железо од железо цитрат комплекс за подобрување на апсорпцијата што го прави нежен во стомакот, заедно со витамин Б и поддршка на минерали, помешан со мед и швајцарски алпски слад.

Availability: instock
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Хемоглобин за пренос на кислород

Формирањето на хемоглобинот за црвени крвни зрнца бара соодветен довод на железо и други кофактори во исхраната. Хемоглобинот го носи кислородот до мозокот, срцето, мускулите и ткивата во телото.
Feroglobin сирупот содржи железо, што придонесува за нормално формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин за нормален пренос на кислород во телото.

Оваа специјална комбинација исто така содржи и витамин Ц со што се зголемува апсорпцијата на железо, витамини Б6 и Б12 кои придонесуваат за нормално ослободување на енергија плус железо и фолна киселина кои придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста.

Кој има потреба за додаток на железо?

Feroglobin сирупот претставува одредено создавање на крв и хранливи материи кои се идеални без оглед на вашата возраст и може да биде од особена корист за луѓето на возраст од 50-тите, спортисти и жени за време на менструација или бременост. Исто така е погоден за деца.

Погоден за вегетаријанци

Feroglobin сирупот е одобрен од страна на Вегетаријанска асоцијација.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Feroglobin B12 сируп 200ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.