Vitabiotics Feroglobin B12 капсули x30

(0 оценки и коментари)

822 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Feroglobin капсулите се додаток на железо со цинк и витамин Б, создадени за идеална количина на железо во телото, додека дејствуваат нежно во стомакот.
Како еден важен фактор за вашата крв, железото придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и нормалните когнитивните функции. Железото е особено важно за голем број на функции во телото, но понекогаш нашите диети не се добро избалансирани од секојдневните активности, дури и пиењето чај или кафе може да ја инхибира апсорпцијата на железо.

Availability: instock
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Како дејствуваат Feroglobin капсулите?

Систем на бавно ослободување

Железото придонесува за нормално формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин како и нормален пренос на кислород во телото. Хемоглобинот го носи кислородот до мозокот, срцето, мускулите и ткивата во телото. Вишокот на железо во стомакот се спречува со посебен систем на бавно ослободување со Feroglobin. Ова осигурува дека ослободувањето на формирање на крвни хранливи материи е постепено, и дејствува нежно на стомакот.

Железото придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста, плус за општата здравствена состојба, што придонесува за нормална:

– когнитивната функција
– ослободување на енергија и
– функција на имунолошкиот систем

Кој има потреба за додаток на железо?

– Жените во текот менструален циклус
– Жените во текот на бременоста
– Децата додека растат (види Feroglobin сируп)
– Спортистите

Кофактори за формирање на крвни зрнца

Формулацијата обезбедува идеален извор на комбинирање железо со други хранливи материи за создавање на крвни зрнца како што се фолната киселина и витамините Б6 и Б12, кои исто така придонесуваат за нормално формирање на крвни зрнца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Feroglobin B12 капсули x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.