DOC Iron Advanced x 60 капсули 1+1 ГРАТИС

(0 оценки и коментари)

955 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

АКЦИЈА 1+1

ЗА КУПЕН ЕДЕН DOC IRON ADVANCE ДОБИВАТЕ ЕДЕН ГРАТИС

 

Doc Iron Advanced напредна формула со висока содржина на железо, збогатена со витамини Б2, Б6, Б12, фолна киселина и витамин Ц. За поддршка на хематопоеза, за високо ниво на енергија во организмот и нормална функција на имунитетниот систем.

Погоден за вегани
Количина: 60 капсули
Висока био-достапност и лесно се апсорбира

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

Doc Iron Advanced напредна формула со висока содржина на железо, збогатена со витамини Б2, Б6, Б12, фолна киселина и витамин Ц. За поддршка на хематопоеза, за високо ниво на енергија во организмот и нормална функција на имунитетниот систем. Висока био-достапност и лесно се апсорбира.

Doc Iron Advanced помага:

Во нормална хематопоеза.
Во нормално формирање на црвени крвни клетки и хемоглобин.
Во нормалниот транспорт на кислород во телото.
Во намалување на заморот и исцрпеноста.
Во подобрување на нивото на енергија на организмот.
Во правилното функционирање на имунолошкиот систем.
Во заштита на клетките од оксидативен стрес (антиоксидативно дејство).

Состојки                                                                           Количество во сервирање 1 капсула                                %ПДВ*
Железо (железо бисглицинат)                                 14 mg                                                                                            100%
Витамин Ц (аскорбинска киселина)                      60 mg                                                                                              75%
Фолна киселина                                                          400 mcg                                                                                         200%
Рибофлавин (витамин Б2)                                         0,8 mg                                                                                             57%
Витамин Б6                                                                     4,8 mg                                                                                           340%
Витамин Б12                                                                    8 mcg                                                                                            340%
*%ПДВ – Препорачана дневна доза

** – дневна доза не е одредена

Дозирање: една капсула дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не служат како замена за добро урамнотежена исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, доите, користите лекови или имате здравствени проблеми. Чувајте подалеку од дофат, на деца на суво место и собна температура (максимум 25 °C).

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе. Во процесот на производство засновано врз строги фармацевтски стандарди и протоколи GMP, се користат внимателно избрани суровини со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Научно заснованиот избор на вистински хранливи материи, во вистинска комбинација и во идеална содржина, создава високо квалитетни додатоци во исхраната кои ги поддржуваат потребите на современиот начин на живот.

Doc Iron Advanced е произведен во Грција и ги исполнува сите креитериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008, а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Iron Advanced x 60 капсули 1+1 ГРАТИС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.