Dietpharm Ферохел сируп со железо 180ml

(0 оценки и коментари)

430 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Течен додаток во исхраната за надополнување на потребите за железо

Железото допринесува за нормална синтеза на црвените крвни зрнца и хемоглобинот како и намалување на уморот и исцрпеноста.

Ferohel® сирупот е наменет за надополнување на железото.

При чуство на умор и исцрпеност како и при недостаток на енергија.

Ferohel® сирупот се препорачува при зголемена потреба за железо, при нередовна и неправилна исхрана, кај жени за време на зголемени менстуални крварења, трудници и доилки.

Начин на употреба:

Добро да се протресе пред употреба!

Постои можност за минлива обоеност на забите, што може да се намали со земање на сирупот со чаша природен сок

Деца на училишна возраст – 10ml сируп наутро во чаша сок.

Трудници, доилки и возрасни – 15ml сируп наутро во чаша сок

После консумација на Ferohel сирупот, како и кај сите производи кои содржат железо, столицата може да биде темно обоена.

Пакување:

180ml

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Ферохел сируп со железо 180ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *