Actiferol Fe 30 mg ќесички

(0 оценки и коментари)

590 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Препарат со железо во форма на прав за подобрена апсорбција.

Производите со железо се препорачуваат кај деца во интензивен раст и развој и кај бремени жени.
Actiferol Fe® содржи уникатна форма на микронизирано железо. Благодарение на микронизацијата, односно големата фрагментација, апсорпцијата на железо од железо (III) пирофосфоран е двапати повисока – како што е потврдено во истражувањата.
Железото во Actiferol Fe®:
• Се ослободува во цревата, а не во желудникот и затоа не чувствувате гастроинтестинални тегоби.
• Не ги обојува забите и не чувствувате метален вкус.
• Поседува сертификат за безбедност ГРАС (Generally Recognised As Safe).
Препорачана дневна доза: 1 ќесичка.
Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.
Начин на употреба: Капсулата треба да се проголта и да се голтне со вода. Во случај на проблеми со голтање: капсулата треба да се отвори и содржината да се истури во изедената храна.
Actiferol Fe® не го менува вкусот на пијалокот и храната.
Треба да се запамти дека урамнотежена исхрана и здрав режим се од животно значење.
Не го користете Actiferol Fe® доколку сте преосетливи на некоја од состојките.
Производот е наменет за бремени жени.
Користете по консултација со лекар.
Actiferol Fe® е перорален препарат со железо што се користи за правилно снабдување со железо.
Благодарение на процесите на микронизација и емулгација, апсорпцијата на железо од Actiferol Fe® е двојно повисока и независна од храната.
Се ослободува во цревата, а не во желудникот. Благодарение на ова нема гастроинтестинални тегоби.
Actiferol Fe® е железо без метален вкус и мирис.
Благодарение на тоа Actiferol Fe® откако ќе се додаде во храната не го менува вкусот.
Actiferol Fe® (капсули) добро се раствараат во пијалоци и храна. Со ова лесно се овозможува администрација кај деца и луѓе со проблеми при голтање.
Не предизвикува обојување на забите. Не го влошува гадењето при бременост.
Капсули Actiferol Fe®: Да се проголта со вода. Во случај на проблеми со голтање, истурете ја содржината на капсулата во храна.
Име и адреса на производителот: Polski lek S.A. Chopina 10, 34-100 Wadowice, 521-32-02-397 Poland

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Actiferol Fe 30 mg ќесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.