Kiberg Vitamix Multivitamins A-Z 30 tablets

290 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витамикс Мултивитамин А – З е додаток во исхраната со 25 активни состојки во една капсула за одржување на оптимален нутритивен баланс. Тој е дополнителен извор на есенцијални витамини, минерали, како и антиоксиданси (лутеин, ликопен) важни за одржување на виталноста и доброто здравје. За ваша благосостојба – VITAMIX MULTIVITAMIN A – Z.

Шифра: VITAMI27
Availability: instock
Бренд:Kiberg
Сподели:

Зајакнување на сите телесни системи.
Поддржете го имунолошкиот систем.
Дополнување на исхраната.

витамин А
-очите и видот
-имунолошки систем
– метаболизам на железо
-кожата и мукозните мембрани

Витамин Б1 (тиамин)
-функција на срцето и срцето
-Витамин Б2 (рибофлавин)
-метаболизам и производство на енергија
-нервен систем
– го намалува чувството на замор и замор

Витамин Б3 (ниацин)
-метаболизам и производство на енергија
-нервен систем и ментална функција
-кожата и мукозните мембрани
– го намалува чувството на замор и замор

витамин Б6
-имунолошки систем
-метаболизам и производство на енергија
-нервен систем и ментална функција
– синтеза на метаболизмот на цистеин и хомоцистеин, протеини и гликоген
– формирање на црвени крвни зрнца
– го намалува чувството на замор и замор
-регулирање на хормоналната активност

витамин Б12
-метаболизам и производство на енергија
-нервен систем и ментална функција
– метаболизам на хомоцистеин и формирање на црвени крвни зрнца
-имунолошки систем
– го намалува чувството на замор и замор
-учество во процесот на клеточна делба

Витамин Ц
– имунолошки и нервен систем
-крвни садови
-формирање на колаген за коските, непцата, кожата и забите
-метаболизам и производство на енергија
-ги штити клетките од оксидативен стрес
– го намалува чувството на замор и замор
-зголемување на апсорпцијата на железо

витамин Д
– апсорпција на калциум и фосфор
– коски, заби и мускули
-имунолошки систем

витамин Е
-ги штити клетките од оксидативен стрес

витамин К
-функција на срцето и срцето
-коски

биотин
-метаболизам на макронутриенти и производство на енергија
-нервен систем и ментална функција
-коса, кожа и мукозни мембрани
– пантотенска киселина
-метаболизам и производство на енергија
-синтеза и метаболизам на хормони, витамин Д и одредени невротрансмитери
– го намалува чувството на замор и замор
-интелекција

Фолна киселина
-раст на ткиво
– синтеза на аминокиселини
-хематопоеза и метаболизам на хомоцистеин
-имунолошки систем
– го намалува чувството на замор и замор

калциум
-пренос на мускулите и нервните импулси
-коагулација
-метаболизам и производство на енергија
-нормална функција на дигестивните ензими
– коски и заби
– фосфор
-метаболизам и производство на енергија
-нормална функција на клеточните мембрани
– коски и заби

магнезиум
– го намалува чувството на замор и замор
-метаболизам и производство на енергија
-нормален проток на електролитниот баланс
– коски и заби
-нервен систем и ментална функција
-мускули и нормална синтеза на протеини

цинк
-имунолошки систем и заштита на клетките од оксидативен стрес
-очи и нормален вид
-когнитивна функција
-синтеза на протеини и ДНК
-метаболизам на макронутриенти масни киселини и јаглехидрати
-коски, коса, нокти и кожа
-плодност и репродукција
-концентрација на тестостерон во крвта
-учество во процесот на клеточна делба

железо
-нормален транспорт на кислород во телото
– формирање на црвени крвни зрнца и хемоглобин
-когнитивна функција
-метаболизам и производство на енергија
-имунолошки систем
– го намалува чувството на замор и замор

манган
-метаболизам и производство на енергија
-коски
-формирање на ткиво со лузни
-ги штити клетките од оксидативен стрес

мед
-сврзното ткиво
-метаболизам и производство на енергија
-нервен систем
– пигментација на косата и кожата
-трансфер на железо во организмот
-имунолошки систем и заштита на клетките од оксидативен стрес

Јод
-когнитивна функција
-метаболизам и производство на енергија
-нервен систем

– кожа

– производство на тироидни и тироидни хормони

хром
– концентрација на гликоза во крвта
-метаболизам на макронутриенти
– селен
– коса и нокти
-сперматогенеза
-тироидна жлезда
-ги штити клетките од оксидативен стрес

лутеин

-очите и видот

-ги штити клетките од оксидативен стрес
-ликопен
– срце и чукање на срцето
-клетки и ткива
-моќен антиоксиданс

Ingredients in 1 tablet:
Calcium 160mg, Phosphorus 110mg, Magnesium 57mg, Vitamin C 20mg, Vitamin B3 10mg NE, Vitamin E 8mg α-TE Zinc 4mg, Iron 2,8mg, Pantothenic acid (Vitamin B5) 2mg, vitamin B1 – 1,5mg, Vitamin B6 – 1,2mg, Vitamin B2 (riboflavin) 1,1mg, lutein 800μg, Vitamin A (retinol) 500μg RE, Lycopene 300μg, Manganese 0,300mg, Honey 0,150mg, Folic acid 100μg, biotin (D-biotin) 30μg, 25μg Iodine , chromium (chromium picolinate) 25μg, Vitamin K 20μg, Selenium 10μg, Vitamin D3 (cholecalciferol) 3μg, Vitamin B12 – 2μg

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 1500 ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 150 денари.

за сите нарачки во вкупен износ над 1500ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

1-3 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.