Swiss Energy балсам ВЕНОТОН jа подобрува микроциркулацијата

480 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Го зголемува тонот на венскиот ѕид

Спречува едема

Ја подобрува микроциркулацијата

Го стимулира клеточниот метаболизам

Availability: outofstock
Бренд:Swiss Energy
Сподели:

Нема на залиха

Содржи 8 швајцарски билки + витамини Е + кофеин + ментол + есенцијално масло од егзотична вербена („Litsea cubeba“) + екстракт од алги + екстракт од коњски костен + ескин.

ВЕНОТОН БАЛМ е ефикасен во борбата против проширени вени и за олеснување на заморот во нозете. Балсамот содржи богата комбинација на швајцарски билки, зајакнати со екстракт од ескин и коњски костен и морска трева. Оваа комбинација има моќен венотоничен ефектја подобрува микроциркулацијата, го олеснува заморот во нозете и помага во борбата против едема.

Витаминот Е има заштитен ефект врз кожата и ја зајакнува нејзината регенеративна способност.

Ментолот има својства на ладење и е антисептик. Има освежувачки ефект и ја подобрува циркулацијата на крвта.

Кофеинот ја подобрува микроциркулацијата на кожата, го стимулира согорувањето на масните клетки и помага во забрзување на клеточниот метаболизам.

Ескинот е природна мешавина на тритерпен сапонини, кои се добиени од семе од коњски костен (Aesculus hippocastanum L). Ескинот има силни венотонични својства и антиинфламаторна активност. Покрај тоа, ја зголемува јачината на капиларите и го спречува едемот.

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.