Witamina D3 4000IU x60 капсули

(0 оценки и коментари)

400 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витаминот Д3 помага во одржување на соодветната состојба на коските и забите.
Исто така придонесува за функционирање на мускулниот и на имуниот систем.

Тој е одговорен за правилна апсорпција и искористување на калциум и фосфор, како и соодветно ниво на калциум во крвта.

Одличен за превенција од вируси, особено во период на COVID-19. Покрај тоа, учествува во процесот на клеточната делба.

РОК: 01/2023

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Witamina D3 4000IU x60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *