Vitabiotics Osteocare таблети за здрави коски

(0 оценки и коментари)

630 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Osteocare Original е бр.1 формула за здравјето на коските во Обединетото Кралство и е научно развиена врз основа на најновите истражувања за да обезбеди богат извор на калциум и кофактори, вклучувајќи витамин Д кој помага со нормална апсорпција на калциум во организмот.
Osteocare Original содржи Д3 форма на витамин Д . Витаминот Д3, исто така познат како холекалциферол, која е форма на витамин Д, произведенa од страна на кожата изложена на сончева светлина. Д3 е најпосакувана форма на витаминот Д, бидејќи е специфична форма создадена во телото на човекот и затоа е многу поефикасна од Д2 којa се наоѓа во некои суплементи.

Шифра: OSTEOC11
Availability: instock
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Калциум плус кофактори

Osteocare Original обезбедува 100% РВХ (референтна вредност на хранливи материи) на калциум внимателно комбиниран со кофактори, вклучувајќи витамин Д, цинк и магнезиум, кои помагаат да се одржи нормално здравје на коските.

Калциумот е важен за секого

Обезбедувањето на соодветен внес на калциум е од витално значење за мажите и жените од сите возрасти, како доказ на тоа укажуваат здравите искуства рано во животот, вклучувајќи ја и соодветната потрошувачка на калциум и неговите елементи, кои придонесуваат за нормално здравје на коските и оптимална минерализација на коските. Максималната коскена маса, добиена во текот на детството и адолесценцијата е од голема важност во одржување на коските подоцна во животот. Министерството за здравство на Обединетото Кралство препорачува дека луѓето на возраст од 65 години и постари треба да внесуваат дневен додаток од 10mcg на витамин Д.

Калциумот е од витално значење за повозрасните жени

И двата пола губат од коскената маса во текот на нивниот живот, но по менопаузата жените обично губат од коскената маса многу побрзо отколку мажите.
Постменопаузалните жени имаат зголемен ризик од губење на коскената маса за три причини:
• Коскената минерална содржина има тенденција да биде помала кај жените отколку кај мажите
• Внесувањето на калциум може да се намали со возраста
• Стапката на губење на коскената маса се забрзува во менопаузата

Имате мачнини при голтање на таблети?

Оваа оригинална формула е исто така достапна и во таблети за џвакање за оние кои имаат мачнини при голтање на таблети. Osteocare таблети за џвакање се богати со калциум, магнезиум, витамин Д и цинк, кои придонесуваат за одржување на нормално здравје на коските. Добивањето на доволна количина на калциум е особено важно за мажите и жените над 50 години, за време на бременоста и доењето, и за време на и по менопаузата.

Упатство за внесување на калциум

Националното Друштво за Остеопороза (НДО) ги препорачува следните упатства за внес на калциум

Возраст                                                       Препорачан дневен внес на калциум

0-12 месеци (само не-доенчиња)       525 mg

1-3 години                                                 350 mg

4-6 години                                                450 mg

7-10 години                                              550 mg

11-18 години момчиња/девојчиња   1000 / 800 mg

19+ години                                               700 mg

Бремени жени                                       700 mg

Доилки                                                   700 + 550 mg

Основано на научни истражувања

Формулацијата на Osteocare се базира на најновите меѓународни наоди во врска со улогата на хранливите материи за нормално здравје на коските, како и повеќето научни студии во изминатите 20 години.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Osteocare таблети за здрави коски”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.