Vitabiotics Immunace Original капсули x30

(0 оценки и коментари)

1,000 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Совршена заштита на имунолошкиот систем

Availability: instock
Бренд:Vitabiotics
Сподели:

Immunace Original, таблети, ги содржи сите витамини и минерали неопходни за правилно функционирање на имунолошкиот систем. Голема доза на витамин Д (10 µg, 200% од препорачаната дневна доза), 150 mg витамин Ц, 15 mg цинк и 180 (g (327% PU) селен ја формираат оптималната комбинација што укажува на се повеќе истражувања е важно за правилен одговор на имунолошкиот систем со текот во време на епидемии.

Immunace Original со само една таблета на ден ги обезбедува сите хранливи материи за кои има недвосмислен доказ за важноста за нормалното функционирање на имунолошкиот систем.

Immunace Original содржи и витамин К, кој придонесува за нормално згрутчување на крвта. Проблеми поради формирање на згрутчување на крвта се забележани кај поголем број пациенти, дури и помлади возрасни групи, позитивни за новиот коронавирус.

Во прилог на витамини и минерали, овој производ содржи потпорни аминокиселини и биофлавоноиди. Аминокиселината Л-цистеин во комбинација со витамин Д значително влијае на соодветното ниво на 25 OH вредности (статус на витамин Д) во крвта и ги намалува воспалителните процеси.

Immunace Original е додаток во исхраната формулиран врз основа на релевантно истражување за влијанието на одредени микроелементи, витамини и минерали, врз функцијата на имунолошкиот систем.

Начин на администрација: Земете една таблета дневно со оброк. Пијте со вода или некој друг пијалок. Не џвакајте ги таблетите.
Забелешки: Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца, на суво место и на температура до 25 ° С. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана. Важно е да се придржувате до урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Vitabiotics Immunace Original капсули x30”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.