Pico D3 con Omega 3 капки 15ml

(0 оценки и коментари)

420 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Диетален додаток со витамин Д, А, Е и ДХА (омега – 3 масна киселина)

СОДРЖИНА

Масло од алги со минимум 40 % ДХА, витамин Е, витамин А, витамин Д3 и растително масло (сончоглед).

ДЕЈСТВО

DHA придонесува за одржување на нормалниот вид
DHA придонесува за одржување на нормално ниво на триглицериди во крвта
DHA кај мајките придонесува за нормален развој на мозокот на фетусот и на доенчињата
DHA придонесува за нормален развиток на видот на доенчиња до 12-месечна возраст
Витаминот А придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем
Витаминот А придонесува за одржување на нормална кожа
Витаминот Е придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
Витаминот Д е потребен за нормален раст и развој на коските кај децата
Витаминот Д придонесува за одржување на нормални коски
Витаминот Д придонесува за одржување на нормална мускулна функција
Витаминот Д придонесува за одржување на нормални заби

ДОЗИРАЊЕ

1 мл = 400 U.I (1 x 1 мл/ден = 20 капки/ден) Деца: 6 месеци – 1 година – 9 капки (еднакво на 0,4 мл) два пати на ден над 1 година – 12 капки (еднакво на 0,5 мл) два пати на ден

НАЧИН НА УПОТРЕБА

Капките можат да се ставаат директно во устата на децата или да се разредуваат во млеко или во други видови храна.

ПАКУВАЊЕ

15 мл шишенце за орална употреба

ВНИМАНИЕ

Да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува директна изложеност на топлина. Да се чува на места недостапни за деца. Додатоците во исхраната не смеат да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Pico D3 con Omega 3 капки 15ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.