NOW Vitamin D3 1000IU/ 180 меки капсули

(0 оценки и коментари)

770 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витамин Д3 во форма на меки желатински капсули кои обезбедуваат течна форма на витаминот. За здрави коски и поддршка на имуниот систем.

NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на мека капсула. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Како и да е, не е присутен многу во храната. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на Витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Состав

Количина во 1 доза: (1 капсула)

% на дневни вредности

Витамин Д-3                                   25 mcg (1000 IU)           125%

(како Cholecalciferol) (од Ланолин)

Препорака за употреба: Земете 1 капсула дневно, со храна.

Други додатоци: ладно цедено маслиново масло и мека капсула (говетски желатин, глицерин, вода). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО. Кошер. Содржи желатин.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Пред употреба на граничниот производ, внимателно прочитајте го упатството бидејќи содржи важни информации за Вас. Овој граничен производ се издава без рецепт. И покрај тоа, треба да го употребувате претпазливо за да Ви биде повеќе од корист.

Чувајте го упатството. Советувајте се со Вашиот фармацевт ако Ви се потребни дополнителни податоци.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Vitamin D3 1000IU/ 180 меки капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *