Now High Potency Vitamin D-3 10000 IU

(0 оценки и коментари)

1,360 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Високо потентен Витамин Д3 во форма на меки капсули 

Бренд:NOW
Сподели:

NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на мека капсула. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Како и да е, не е присутен многу во храната. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на Витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Предупредување: Само за возрасни. Не ја надминувајте препорачаната доза. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови (особено локални лекови за псоријаза или тиазидни диуретици) или имате некаква медицинска состојба (особено хиперкалцемија, заболување на бубрезите или хиперпаратироидизам). Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Начин на употреба:

Земете 1 капсула на секои 3 дена со храна која содржи масти или како што е препишано од доктор.

Пакување:

 120 меки капсули

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Now High Potency Vitamin D-3 10000 IU”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *