-50%

NOW Liquid Vitamin D-3 400 IU во 4 капки 59 ml (527 дози) рок 06.2024

(0 оценки и коментари)

350 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капки Витамин Д3 400IU во 4 капки за цврсти коски и поддршка на имунитетот

Шифра: Now47
Availability: instock
Бренд:NOW
Сподели:

NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Како и да е, не е присутен многу во храната. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на Витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Состав

Количина во 1 доза:   4 капки (приближно 0.112 ml)

(527 дози во едно пакување)

% на дневни вредности

Витамин Д-3                                   10 mcg (400 IU)     50%

(како Cholecalciferol) (од Ланолин)

Препорака за употреба: Измешајте добро. За возрасни, земете 4 капки 1 до 5 пати дневно. За деца, земете 4 капки еднаш дневно. Да не се надминува препорачаната доза. Земете директно или додајте во омилениот пијалок. Ако пипетата е во контакт со усните или усните ткива, темелно измијте ја и исушете ја пред да ја вратите во шишето и целосно затворите. Најдобро да се зема со оброк што содржи маснотии.

Секоја капка содржи 100 IU на витамин Д, 4 капки обезбедуваат 400 IU, 20 капки обезбедуваат 2.000 IU.

Други додатоци: MCT масло (средно верижни триглицериди). MCT масло од кокосово/палмино масло.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО. Кошер.

Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е наменет за употреба кај новороденчиња. За деца под 4 години само по препорака на педијатар. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Не користете ако е евидентно дека обрачот е оштетен или го нема. Не го користете доколку производот ја менува бојата, станува матен и/или се појавува талог на течната површина.

Овие тврдења не се еваулирани од FDA. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Liquid Vitamin D-3 400 IU во 4 капки 59 ml (527 дози) рок 06.2024”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.