NOW Liquid Vitamin D-3 400 IU во 4 капки 59 ml (527 дози)

(0 оценки и коментари)

700 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Капки Витамин Д3 400IU во 4 капки за цврсти коски и поддршка на имунитетот

NOW® Vitamin D-3 го обезбедува овој клучен витамин во високо апсорблива течна форма на маслен раствор. Витаминот Д нормално се добива од исхраната или се продуцира од кожата од ултравиолетовата енергија на сонцето. Како и да е, не е присутен многу во храната. Бидејќи многу луѓе избегнуваат изложување на сонце, суплементацијата на Витамин Д станува се понеопходна за да се осигура дека организмот ја добива соодветната количина.

Состав

Количина во 1 доза:   4 капки (приближно 0.112 ml)

 (527 дози во едно пакување)

% на дневни вредности

Витамин Д-3                                   10 mcg (400 IU)     50%

(како Cholecalciferol) (од Ланолин)

Препорака за употреба: Измешајте добро. За возрасни, земете 4 капки 1 до 5 пати дневно. За деца, земете 4 капки еднаш дневно. Да не се надминува препорачаната доза. Земете директно или додајте во омилениот пијалок. Ако пипетата е во контакт со усните или усните ткива, темелно измијте ја и исушете ја пред да ја вратите во шишето и целосно затворите. Најдобро да се зема со оброк што содржи маснотии.

Секоја капка содржи 100 IU на витамин Д, 4 капки обезбедуваат 400 IU, 20 капки обезбедуваат 2.000 IU.

Други додатоци: MCT масло (средно верижни триглицериди). MCT масло од кокосово/палмино масло.

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени.

Без ГМО. Кошер.

Предупредување: Да се чува подалеку од дофат на деца. Не е наменет за употреба кај новороденчиња. За деца под 4 години само по препорака на педијатар. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба.

Не користете ако е евидентно дека обрачот е оштетен или го нема. Не го користете доколку производот ја менува бојата, станува матен и/или се појавува талог на течната површина.

Овие тврдења не се еваулирани од FDA. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “NOW Liquid Vitamin D-3 400 IU во 4 капки 59 ml (527 дози)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *