Jamieson Mega Calcium + Vitamin D3 650mg+400IU

(1 оценка и коментар)

515 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Jamieson Мега Калциум+Витамин Д3 таблети за здрави коски и заби и одржување на имунитетот

Шифра: JAMIES9
Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби. Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција / употреба на калциум и фосфор, за нормално ниво на калциум во крвта, за зачувување на здрави коски и заби, за функционирање на мускулите и функционирање на имунолошкиот систем. Производот содржи комбинација од природни извори на калциум и витамин Д3. Мега Кал е високо абсорбентен калциумски комплекс на карбонати, цитрати, малати, фумарати и сукцинати. Quali-D е природен био-витамин Д3 изолиран од најдобрите извори на ланолин во светот.

Состав:

1 таблета содржи:

Елементарен калциум………………………………………………………………………….650 mg

(карбонат, цитрат, фумарат, малат, сукцинат)

Витамин Д3 (холекалциферол)……………………………………………………………..10 mcg/ 400 IU

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1-2 мини-таб™ обложени таблети дневно.

Пакување:

Пакување со 120 мини-таб™ обложени таблети.

  1. Велче

    топ избор и топ производи на супер цени!

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.