Jamieson Mega Calcium + Vitamin D3 650mg+400IU

(0 оценки и коментари)

520 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Jamieson Мега Калциум+Витамин Д3 таблети за здрави коски и заби и одржување на имунитетот

Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби. Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција / употреба на калциум и фосфор, за нормално ниво на калциум во крвта, за зачувување на здрави коски и заби, за функционирање на мускулите и функционирање на имунолошкиот систем. Производот содржи комбинација од природни извори на калциум и витамин Д3. Мега Кал е високо абсорбентен калциумски комплекс на карбонати, цитрати, малати, фумарати и сукцинати. Quali-D е природен био-витамин Д3 изолиран од најдобрите извори на ланолин во светот.

Состав:

1 таблета содржи:

Елементарен калциум………………………………………………………………………….650 mg

(карбонат, цитрат, фумарат, малат, сукцинат)

Витамин Д3 (холекалциферол)……………………………………………………………..10 mcg/ 400 IU

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1-2 мини-таб™ обложени таблети дневно.

Пакување:

Пакување со 120 мини-таб™ обложени таблети.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Jamieson Mega Calcium + Vitamin D3 650mg+400IU”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *