Jamieson Cod Liver Oil with Vitamin A 1250IU +D3 400 IU- Масло од црн дроб од Бакалар со Витамин А и Д

(1 оценка и коментар)

490 ден

Достапност: Нема на залиха

Бесплатна достава!

Препарат за поддршка на имуниот систем и олеснување на симптомите од ревматоиден артритис

Шифра: JAMIES28
Availability: outofstock
Бренд:Jamieson
Сподели:

Нема на залиха

JAMIESON COD LIVER OIL WITH VITAMIN A+D3 е производ кој содржи масло од црн дроб на бакалар (Gadus morhua), витамин А (палмитат) и витамин Д3 (холекалциферол).

Витаминот А придонесува за одржување на здрави мукозни мембрани и кожа, за одржување на добар вид и за правилно функционирање на имунолошкиот систем. Витаминот Д придонесува за правилна апсорпција и искористување на калциум и фосфор, за здрав раст, одржување на здрави коски и заби и за правилно функционирање на имунолошкиот систем.

ДХА и ЕПА придонесуваат за одржување на нормален крвен притисок, за одржување на нормално ниво на триглицериди во крвта и за нормална функција на срцето.

Состав:

1 мека капсула содржи:

Рибино масло од црн дроб на бакалар (Gadus morhua)      300 mg

кое обезбедува 57 mg омега-3 масни киселини:

Еикосапентаеноична киселина (EПA)                                     27 mg

Докосахексаеноична киселина (ДХА)                                     30 mg

Витамин A (палмитат)                                                                  375 mcg/ 1250 IU

Витамин Д                                                                                        10 mcg/ 400 IU

(добиен од холекалциферол и рибино масло од црн дроб на бакалар)

Останати компоненти: желатин, масло од соја, глицерин.

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 мека капсула два пати во тек на едно деноноќие.

Пакување:

Пакување со 100 меки капсули

  1. Марио

    Бев скептик за афтертејст но немам поплаки, имам користено и други Џејмисон суплементи и квалитет споредбено со цена = одлично!

Напиши оценка и коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.