Health Aid Vitamin D3 5000IU 30 капсули

(0 оценки и коментари)

1,036 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витаминот Д3 е витамин растворлив во масти кој придонесува за нормална функција на имуниот систем, апсорпција / искористување на калциум и фосфор, одржување на нормални коски, нормална функција на мускулите, одржување на нормални заби и исто така придонесува за нормално ниво на калциум во крвта. Заедно со калциумот, витаминот Д исто така помага при намалување на загубата на минералите во коските кај жени во пост-менопауза.

Vitamin D3 5000 iu капсулите во 1 капсула содржи:

Активна супстанција: Витамин Д3 5000 iu (125µг) (холекалциферол)

Помошни супстанции: Агенс за зголемување на волумен (мелтодекстрин), обвивка на капсулата (целулоза од зеленчук).

Availability: instock
Бренд:Health Aid
Сподели:

Витаминот Д3 е витамин растворлив во масти кој придонесува за нормална функција на имуниот систем, апсорпција / искористување на калциум и фосфор, одржување на нормални коски, нормална функција на мускулите, одржување на нормални заби и исто така придонесува за нормално ниво на калциум во крвта. Заедно со калциумот, витаминот Д исто така помага при намалување на загубата на минералите во коските кај жени во пост-менопауза.

За што служат капсулите Vitamin D3 5000iu?

Придонесуваат за нормална апсорпција/искористување на калциум и фосфор.
Придонесуваат за одржување на нормални заби, коски и функција на мускулите.
Придонесуваат за нормално ниво на калциум во крвта.
Витаминот Д3 има улога во процесот на поделба на клетките.

Vitamin D3 5000 iu капсулите може да бидат корисни за:

Луѓе кои сакаат да ги одржуваат коските и забите здрави и цврсти.
Оние кои имаат ограничена изложеност на сонце.
Повозрасни луѓе кои се склони кон слабост на коските.
Луѓе чиј организам не може да апсорбира соодветна количина на витамин Д3.
Луѓе со несоодветна исхрана или на кои им недостасуваат витамини растворливи во масти како што е витаминот Д3.

Немојте да ги употребувате Vitamin D3 5000 iu капсулите доколку:

сте преосетливи (алергија) на било која составна компонента на Витамин Д3 5000iu капсулите

Мерки на претпазливост:

Досега непознати,

Предупредување:

Овој производ користете го според упатството кое е наведено на пакувањето. Производот не смее да се користи како замена за разновидна исхрана. Ве молиме пред да го земете овој производ да се консултирате со вашиот лекар доколку боледувате од некоја болест, доколку земате лекови, ако сте бремени или доите или пак сте алергични на нешто. Не го користете овој производ по истек на рокот за употреба.

Употреба со други лекови и медицински производи:

Нема податоци за можни интеракции.

Бременост и доење

Советувајте се со Вашиот лекар или фармацевт пред да земете било каков лек или граничен производ ако сте бремени, мислите дека сте бремени или планирате бременост.

Влијание врз способноста за возење автомобил или за ракување со машини

Не е забележано влијание на Vitamin D3 5000 iu капсулите врз способноста за возење или ракување со машини.

ПРЕПОРАЧАНА ДНЕВНА ДОЗА
Возрасни една капсула на ден или како е советувано од соодветно квалификувано лице. Да не се пречекорува препорачаната дневна доза освен доколку тоа не е препорачано од соодветно квалификувано лице.

Можни несакани дејства

Како и сите медицински производи и Vitamin D3 5000 iu капсулите може да има несакани дејства, иако истите не се јавуваат кај сите пациенти.

Многу ретко може да се јават локални реакции на преосетливост.

** Без додаток на сол

** Без квасец, глутен, пченица и млечни производи

** Без додаток на вештачки бои

** Погоден за вегетаријанци

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Vitamin D3 5000IU 30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.