Health Aid Vitamin D3 1000IU спреј

(0 оценки и коментари)

995 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Витамин Д3 е растворлив во масти кој игра важна улога во зајакнување на имунолошкиот систем. Помага за регулирање на апсорпцијата и искористувањето на калциум и фосфор во организмот и игра клучна функција во коскената минерализација и развојот на силни, здрави коски и заби.

Витамин Д3 е растворлив во масти кој игра важна улога во зајакнување на имунолошкиот систем. Помага за регулирање на апсорпцијата и искористувањето на калциум и фосфор во организмот и има клучна функција во коскената минерализација и развојот на силни, здрави коски и заби.

Состав: Vitamin D3 (1000iu) 25μg (20ml/100 прскања)

Лицата кои сакаат да одржат силни здрави коски.
Оние кои немаат доволна изложеност на сончева светлина.
Постарите лица кои се повеќе склони кон болести на коските.
Постари лица и деца во развој кои не се во можност да обезбедат соодветен внес на витамин Д.
Лицата со потемна боја на кожата.
Може да помогне во подобра апсорпција и искористување на калциумот
Може да помогне да се одржат адекватни серумските концентрации на калциум и фосфат
Може да игра клучна улога во нормална минерализација на коските
Може да помогне да се зачуваат силни и здрави коски
Помош во клеточната диференцијација и специјализација за подобрување на функциите на мотилитет
Може да помогне за зајакнување на имунолошкиот систем и инхибирање на автоимунитетот

Vitamin D3 Spray (1000iu) може да се зема на дневна основа за да се обезбеди соодветна доза на витаминот Д и да помогне во одржување на здрави коски и заби.
Возрасни и деца над 12 години, едно прскање дневно. Не ја пречекорувајте препорачаната дневна доза освен ако поинаку не ве советувало соодветно квалификувано лице.

** Без додаток на квасец, глутен, пченица, млечни производи, сол и вештачки бои.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Health Aid Vitamin D3 1000IU спреј”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.