Форвита Кидс Д3 400IU таблети

(0 оценки и коментари)

186 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Cholecalciferol (Vitamin D3)

Филм-обложени таблети 400 IU

Се издава без рецепт

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Придонесува за:

Нормален раст и развој на коските
Одржување на нормална функција на имуниот систем и соодветен одговор при воспалителни процеси
Одржување на здрави коски и заби
Одржување на нормална мускулна функција
Нормална апсорбција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта
Нормална клеточна делба
Дозирање

Деца на возраст од 3 до 14 години и адолесценти до 18 години: една филм-обложена таблета од 10 μg (400 IU) дневно.

Состав

Една филм-обложена таблета содржи 10 μg Витамин D3 (Cholecalciferol) што е еквивалентно на 400 IU.

Состав 1 филм – обложена таблета ** (%) ПДВ
Витамин D3 (Cholecalciferol) 10 μg (400 IU) *
Витамин D3 (Cholecalciferol)

200
* еквивалентно на Максимално дозволено дневно внесување

**%Препорачано дневно внесување

Не содржи: шеќер, вештачки бои, ароми и засладувачи, глутен, лактоза, конзерванси, натриум.

Пакување

90 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Кидс Д3 400IU таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.