Форвита Д3 4000IU таблети

(0 оценки и коментари)

248 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Cholecalciferol (Vitamin D3)

Филм-обложени таблети 4000 IU

Се издава без рецепт

Availability: instock
Бренд:Replek
Сподели:

Придонесува за:

Нормален раст и развој на коските
Одржување на нормална функција на имуниот систем и соодветен одговор при воспалителни процеси
Одржување на здрави коски и заби
Одржување на нормална мускулна функција
Нормална апсорбција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта
Нормална клеточна делба
Дозирање

Возрасни над 18 години: една филм-обложена таблета од 100 μg (4000 IU) дневно.

Состав

Една филм-обложена таблета содржи 100 μg Витамин D3 (Cholecalciferol) што е еквивалентно на

4000 IU

Не содржи: шеќер, вештачки бои, ароми и засладувачи, глутен, лактоза, конзерванси, натриум.

Пакување

100 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Форвита Д3 4000IU таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.