DOC Vitamin D3 x 60 таблети

(0 оценки и коментари)

258 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети додаток во исхраната кој содржи витамин Д3, за силни коски и јак имунолошки систем.

Храна за посебни медицински намени – Диететски производ

Количина: 60 таблети
Без шеќер, сол и скроб

Availability: instock
Бренд:DOC
Сподели:

Витаминот Д3 е познат и како витамин на сонцето, бидејќи нашето тело може да го синтетизира со разумно изложување на сонце. Сепак, често се забележува дека значителен дел од популацијата има намалено ниво на витамин Д, со што употребата на додатоци може да биде корисна за организмот.

Doc Vitamin D3 1000 IU– 60 таблети додаток во исхраната кој содржи витамин Д3, за силни коски и јак имунолошки систем. Храна за посебни медицински намени – Диететски производ.

Витаминот Д придонесува за:

Одржување здрави коски.
Нормална мускулна функција.
Нормална функција на имунолошкиот систем.
За регулирање на исхраната кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни заболувања и други состојби и болести во кои е неопходна замена на витамин Д.
Витаминот Д го намалува ризикот од фрактури, ја подобрува невромускулната функција и може да го намали ризикот од пад кај мажи и жени на возраст од 60 години и постари. Паѓањето е фактор на ризик за фрактури.

Активни состојки                               Количество во сервирање(1 таблета)                 Количество во 100 g               %ПДВ* во сервирање
Витамин Д3 (холекалциферол)     25 mcg (1000 ИЕ)                                                     6,25 mg                                        500%
*%ПДВ – Препорачана дневна доза

Дозирање: една таблета дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Производот треба да се користи под медицински надзор. Производот е нутритивно непотполна намирница и не е погоден да се користи како единствен извор на храна. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Не го употребувајте производот доколку сте чувствителни на некоја од состојките. Производот не е наменет за деца, лица помлади од 18 години, бремени жени и доилки. Производот не е за парентерална употреба. Да се ​​складира надвор од дофат на деца во оригиналното пакување, во суво опкружување и на собна температура (максимум 25 °C).

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе. Во процесот на производство засновано врз строги фармацевтски стандарди и протоколи GMP, се користат внимателно избрани суровини со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Научно заснованиот избор на вистински хранливи материи, во вистинска комбинација и во идеална содржина, создава високо квалитетни додатоци во исхраната кои ги поддржуваат потребите на современиот начин на живот.

Doc Vitamin D3 е произведен во Грција и ги исполнува сите креитериуми за квалитет и веродостојност на производи од групата на додатоци во исхрана, а компанијата Doc Pharma S.A. е сертифицирана со ISO 9001:2008, а производниот капацитет со GMP (Good Manufacturing Practices) и GDP (Good Distribution Practices) сертификати и стандарди.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DOC Vitamin D3 x 60 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката.За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120 денари.

За плаќање при достава се наплаќа надомест од 30 денари

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.