Dietpharm Калциум цитрат шумливи таблети

(0 оценки и коментари)

205 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Додаток во исхраната со цалциум цитрат и витамин Д.

Калциум цитрат+витамин Д шумливи таблети наменети за одржување на здрави коски

Калциум – потребен е за одржување нормални коски и заби

Витамин Д – допринесув а за нормална апсорбција на калциумот и фосфорот и нормална концентрација на калциум во крвта.

Производот е наменет за дополна на калциумот и за постари лица и лица кои се занимаваат со спорт и рекреација.

Начин на употреба:

Се зема 1 до 2 шумливи таблети дневно растворени во чаша вода (200 ml). До колку се направи талог, промешајте ја содржината и испијте ја.

Пакување:

30 шумливи таблети

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “Dietpharm Калциум цитрат шумливи таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *