DEVITIN D3 400IU ОРАЛНИ КАПКИ ЗА ДЕЦА 15ml

(0 оценки и коментари)

304 ден

Достапност: На залиха

Бесплатна достава!

Девитин D3 400IU во форма на орални капки е додаток во исхраната за деца кој обезбедува препорачано дневно внесување на витамин Д3 во само една доза.

Во согласност со европските и националните препораки на педијатрите, витаминот D3 се применува превентивно во доза од 400 IU од 8-миот ден од животот, секојдневно во текот на првата година од животот, но и кај постарите деца во зимските месеци.

Суплементацијата на витамин Д3 е од суштинско значење првенствено за бебињата кои се на природна исхрана, бидејќи мајчиното млеко не содржи доволно количество на овој витамин.

Витаминот D3 придонесува за правилна апсорпција и искористување на калциумот и фосфорот од дигестивниот тракт, со што се овозможува нормален развој и раст на забите и коските, спречувајќи деминерализација на коските, нивната кршливост и појава на рахитис.

 

 

Шифра: DEVITI15
Availability: instock
Бренд:Protect
Сподели:

DevitIN D3 400 IU орални капки содржат 10 μ g (400 IU) витамин D3 во една доза која е многу важна за:

-Соодветен раст и развој на коските и забите на децата
-Соодветна функција на имунолошкиот систем
-Спречување на рахитис
Одржување на нормалната мускулна функција
DevitIN D3 400 IU орални капки за деца имаат неутрален вкус, кој обезбедува можност за употреба во сите возрасни групи. Тие не содржат шеќер, како и вештачки бои и вкусови. Специјално дизајнираниот апликатор овозможува лесно и прецизно дозирање.

Начин на употреба:

Деца на возраст од 8 дена и возрасни: една доза (400 IU) дневно.

Возрасните исто така можат да користат повеќе дози дневно, во зависност од потребите.

Овој производ нема коментари.

Бидете први и оценете го “DEVITIN D3 400IU ОРАЛНИ КАПКИ ЗА ДЕЦА 15ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Со секоја нарачка добивате ФИСКАЛНА СМЕТКА

Начини на плаќање

- На врата при достава во готово;

- На врата при достава со платежна картичка;

- Онлајн со платежна картичка (Visa, MasterCard). Трансакцијата при плаќање на производот е пренасочена и се процесира преку порталот за наплата од платежни картички на Халк Банка. Порталот ги користи сите организациски и најнови технички мерки за заштита на податоците и сите процеси се одвиваат преку сигурна конекција со банката. За секоја успешна нарачка и плаќање ќе ви биде испратена електронска потврда на вашата емаил адреса која сте ја оставиле за контакт. При испораката ќе добиете фискална сметка.

Достава

eVit.mk испорачува на територија на целата држава и има склучено договор за соработка со повеќе оператори за испорака на пратки. Нарачаните производи ќе Ви бидат испорачани до адресата која сте ја навеле како адреса за испорака.

Моменталната цена на испораката е транспарентно наведена како посебна ставка во вкупната сума при купувањето:

за сите нарачки во вкупен износ до 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 120,00 ден.

за сите нарачки во вкупен износ над 800ден. цената за достава на целата територија на државата изнесува 0,00 ден, односно доставата е бесплатна.

Испрораката се извршува на територијата на цела држава од понеделник до петок и тоа:

на територија на Скопје и околината:

Нареден работен ден – за сите нарачки кои ќе се извршат претходниот работен ден до 13:00 часот

На територија надвор од Скопје

1-2 работни денови.

Имајте во предвид дека во сабота и недела и на државни празници не испорачуваме поради тоа што и нашите добавувачи не работат, па така и ние ги користиме празниците и викендите да се релаксираме и празнуваме.

Доколку курирот кој ја врши испорака не успее да Ве најде на дадената адреса и да Ви ја предаде пратката, ќе Ви биде доставено писмено известување во електронска форма за направениот обид. Курирот ќе изврши втор обид за достава во истиот ден и доколку повторно не ве најде на дадената адреса ќе бидете контакитрани на телефонскиот број кој сте го оставиле за контакт. Од таа причина е многу важно при нарачката да оставите точни податоци и точен телефонски број. Истите се користат единствено при испораката.